Jako najmłodsza w rodzinie miałam swoje przywileje i … nie tylko. Było też coś, czego nie lubiłam. W spadku po rodzeństwie dostawałam ciuchy, książki i zabawki. To były w moim odczuciu „cienie”, a nie „blaski” bycia TĄ małą. Zawsze było tak, że po rodzeństwie „szkoda by się marnowało”. Wiesz coś o tym? Starsza siostra wyrastała z plecaka, to plecak lądował do mnie. Nawet stemperowane kredki miałam z odzysku. Przecież do małych rączek są jak znalazł …

Pamiętam, jak z zazdrością patrzyłam na koleżanki, które nie miały rodzeństwa. Wszystko, co kupowali im rodzice było nowe, ładne i niesprane. Oczywiście dziś się z tego śmieję, ale wtedy potrzeba bycia jak inni, była silniejsza niż ja. To był taki etap w życiu, że chciałam się innym przypodobać. Wbić sie w towarzystwo i czymś w nim zabłyszczeć. A, że dzieci lubią błyszczeć rzeczami, a nie intelektem, to już inna para kaloszy …

Co prawda szkolna wyprawka, to jeszcze nie nasz temat, ale jak oglądam w sklepach te wszystkie cudaśne rzeczy, to myślę sobie jak to będzie za rok, kiedy Wiki pójdzie do zerówki, albo za dwa lata, gdy przekroczy szklone mury … Co ją zachwyci? Czy sama wybierze sobie plecak czy jej pomogę? Czy w ogóle zechce pójść do szkoły i czy nauka będzie sprawiała jej frajdę? Jak poukładamy sobie na nowo dzień? Pytań wiele, odpowiedzi póki co, nie szukam na siłę.

Do napisania tego wpisu zaprosił mnie Empik, który chciał bym pokazała Wam, jakie wyprawki przygotował on w tym roku dla uczniów. Sierpień od zawsze kojarzył mi się z przygotowaniami do szkoły. Dziś mamy 8 dzień miesiąca, a od końca wakacji dzielą nas tylko 26 dni. Czy i wy zaczęliście powoli mysleć o TYM dniu?
Od 2 sierpnia ruszyła w Empiku akcja, której ambasadorem został znany fizjoterapeuta i autor publikacji o rozwoju dzieci „Mamo, Tato, co Ty na to”, Paweł Zawitkowski. W największych miastach Polski, rodzice mają możliwość porozmawiać z ekspertami, o tym jak ważny jest wybór odpowiedniego plecaka do szkoły. Niewłaściwie dobrany plecak, sprzyja bowiem powstawaniu wad postawy i ma negatywny wpływ na kondycję kręgosłupa w przyszłości. Co prawda plecaki, które dziś Wam pokażę, są zbyt duże na plecy naszych dzieci, ale zarówno kolekcja w piórka oraz szachownica z kolekcji „Wyraź siebie”, skradły moje serducho i na tle podobnych produktów, wyróżniają się designem jak i funkcjonalnością, więc nie było innej opcji, by nie zrobić fajnej sesji.  

Jeśli zatem macie starsze dzieci, a wybór plecaka i całej wyprawki (piórnik, kubek, lunchbag, lusterko dla młodej damy, zeszyty) wciaż jest przed Wami, śmiało możecie wybrać się do Empiku, w poszukiwaniu tej jedynej. Albo kupicie wszystko online TUTAJ. Jest też plecak z flamingami! Cudny! Ja za taki zestaw, który prezentują Wam Wiki i Mati, 20 lat temu, dałabym wiele. Oj wiele … Dziś mogę jedynie pomarzyć. A nie! Przepraszam. Plecak zabrałam wczoraj na wycieczkę po Krakowie i … 2 krotnie zostałam o niego zapytana. Widać. Piórka mają MOC! A, że chcąc kupić siostrze piwo, zostałam poproszona o dowód! :D, poczułam się jak prawdziwa nastolatka. Co ciekawe, wzory kolekcji w Empiku są wybierane przez dzieci i młodzież, zgodnie z ich gustem oraz światowymi trendami. Dzieciaki jak widać mają dobry gust!

I na koniec krótka ściąga, czyli jak wygląda typowa WYPRAWKA SZKOLNA:

 1. Książki
 2. Zeszyty i bloki
 3. Plecak lub tornister – „Tornister musi być lekki, dostosowany do wzrostu i tęgości dziecka, z wyprofilowanym, przylegającym do pleców tyłem. Szelki tornistra powinny być miękkie i przylegające do ciała dziecka. Jeśli plecak ma zapinany z przodu pas biodrowy, musi kończyć się na szczycie miednicy, a jeśli go nie ma – na poziomie kręgosłupa lędźwiowego
 4. Piórnik, a w nim długopisy, ołówki, cienkopisy
 5. Lunchbag – dla mnie must have do szkoły!
 6. Bidon lub kubek
 7. Przybory szkolne, czyli kredki (dla młodszych dzieci), farby, flamastry, linijki
 8. Kalkulator
 9. Strój na W-F
 10. Worek na buty
 11. Obuwie na zmianę
Zapraszam Was więc na kilka kadrów, które udało nam się przygotować, z najlepszymi testerami ever. Jak Wam się podoba najnowsza kolekcja wyprawkowa z Empiku? 

A już niebawem pokażę Wam mój wybór na plecaki dla mniejszych dzieci. Będą takie dla dwulatki i przedszkolaka. Bądźcie ze mną!

Buty Mateusza – Bobux