Znasz idealne bez-kolkowe dziecko? Takie, które w każdą noc daje Ci pospać, je, odbija i śpi dalej i tak w kółko? Ja znam. Moja Starsza była właśnie takim chodzącym ideałem. To znaczy nie chodzącym, bo chodzić nie umiała, ale ideałem na pewno. A znasz typowe kolkowe dziecko? Takie, które non stop płacze, je i płacze, tak, że włosy z głowy rwiesz Ty i Twoi sąsiedzi, że zastanawiasz się godzinami co zrobić by mu ulżyło, gdy suszarka do włosów spalona z nadmiaru czasu bycia w ciągłym użyciu, gdy kręgosłup pęka od noszenia, lulania i gdy w ogóle masz ochotę, albo inaczej – na nic nie masz ochoty? Ja znam. Moja Młodsza. Nie pomagało nic, nawet suszarka. Nawet Szumiś nie dał rady. Totalny hardcore.

Ale nim wrócimy do kolek … pomyśl sobie jeszcze o czymś innym. Albo pomarz. Marzenia są fajne. Przyznaj się kiedy ostatnim razem wyszłaś z koleżanką na kawę? Kiedy zostawiłaś swojego oseska z mężem, babcią lub z  kimkolwiek innym, po to by móc wyjść z domu i zaczerpnąć świeżego powietrza. Albo załatwić ważne sprawy. Wiesz, taki MUS. Bo mus to mus. Czasem po prostu musisz wyjść. Oczywiście jeśli karmisz butelką od początku, sprawa wydaje się być łatwa. Gorzej jak karmisz piersią, bo wtedy mówiąc prosto i dosadnie – jesteś uziemiona. Tak uziemiona byłam ja … Zresztą opowiem Ci moją historię.

Jak to było z tym karmieniem?

Za pierwszym razem, z Wiktorią, łatwo nie było. Karmiłam piersią i nigdzie nie ruszałam się bez córki. Bo ktoś mi kiedyś rzekł, że jak raz zasmakuje butelki, to butelki nie odda za żadne skarby świata. Więc mieliśmy butelkę miesiąc, bo mała ssać nie umiała z piersi, ale ta butelka była niczym sąsiadka z komedii „Starsza Pani musi zniknąć”. Oglądałaś? Perfekcyjna. My też śladami Bena Stillera szukaliśmy sposobu. Co tu zrobić, by się jej pozbyć. Butelki, nie sąsiadki rzecz jasna:) Udało się. Uff. Butelka wylądowała w śmieciach, by nie kusiło. Za drugim razem było podobnie. Musiała być butelka, bo Młodsza była 10 dni w szpitalu. I w sumie z tą butelką się troszkę przeprosiłam. To znaczy ja przeprosiłam ją, że najgorsze zdanie o niej miałam, bo mi czasem „tyłek” ratowała. Co prawda mleka miałam dla 10, więc wiedziałam, że gdy wrócimy do domu będę karmić ją sama, ale życie, jak to życie, weryfikuje nasze poglądy. Łatwo nie było. Znów przepraszałam szpitalną butelkę, gdy wlewałam do niej odciągnięte mleko, zarazem szukając naszej własnej, idealnej, takiej, którą pokocha Maja, nie bardziej niż moje piersi, ale przynajmniej tak samo. Były różne, różnorakie, pstrokate i kolorowe. Aż trafiliśmy na TĄ JEDYNĄ. Co to za cudo?

Antykolkowa butelka Haberman

4foty001cb021cb022Butelka HABERMAN. I tutaj znów wracamy do kolek. Ta butelka została stworzona własnie dla takich dzieci jak Maja Takich, które ze względu na niedojrzałość układu pokarmowego miewają kolki, a ona ma za zadanie je zredukować. Nie powiem, na początku obawiałam się ją podawać. Bo co będzie, jak Mała nie będzie chciała piersi? A przecież dążyliśmy do tego, by ta pierś była number one. Ale miło się zaskoczyłam, bo producenci pomyśleli o takich rozdartych i boi-dudkach jak ja i stworzyli butelkę, która nie rozleniwia dziecka. Pokarm nie wypływa samoczynnie ze smoczka, lecz pod wpływem ssania. To pierwsza zaleta butelki HABERMAN. Ale nie jedyna. Sam smoczek wyposażony jest w system antykolokowy. Tworzy on oddzielną komorę, która jest cały czas wypełniona pokarmem, niezależnie od kąta karmienia.   Powietrze zostaje wypchnięte do butelki i odseparowane od pokarmu, który dziecko pobiera, dzięki czemu nie połyka bąbelków powietrza, co zmniejsza ryzyko wystąpienia kolki pokarmowej. To druga zaleta butelki. Ale to nie koniec. O innych zaletach przekonasz się sama 🙂 Bo wierzę, że zapragniesz tę butelkę mieć u siebie. I nie puścisz. Butelka umożliwia karmienie naprzemienne, dlatego nie obawiaj się, że nagle dziecko odrzuci pierś. U nas nic takiego się nie stało. Po długim okresie odciągania pokarmu, teraz odciągamy wtedy, kiedy musimy. Maja pięknie pije z piersi, a kiedy MAMA musi wyjść, zostawia Tatę, Maję i naszą butelkę, bez obaw. Wiem, że poradzą sobie doskonale. A kolki? Odeszły w siną dal …

Dlatego uwierz mi na słowo. Ta butelka naprawdę ci się przyda. Bo przecież, jeśli będziesz musiała, albo chciała wyjść, to nagle nie zaczniesz szukać butli idealnej. Miej ją więc pod ręką. A jeśli nie karmisz, albo nie zamierzasz karmić piersią , to już w ogóle dla ciebie to HIT. A dla Twojego dziecka idealna podróbka Twoich piersi. Może nie będzie tak samo mięciutka, ale gdy dziecko karmić będziesz na swoich ramionach, to nawet i tobą pachnieć mu będzie. Bo więź matki i dziecka nie zależy od rodzaju karmienia. Ta więź tworzy się już w brzuszku. Tą więź tworzycie Wy!

cb006

To reasumując moje wypociny krótko i na temat. Jest taka butelka Canpol babies, co nadano jej imię HABERMAN. Nie jest skomplikowana w obsłudze i złożysz ją nawet o 3 w nocy z wpółotwartym jednym okiem albo na zupełnego śpiocha. Jest tak opracowana, że A) pomoże zredukować niemowlęce kolki, B) jeśli karmisz piersią i używać jej będziesz sporadycznie, to nadal będziesz karmić piersią i używać jej sporadycznie, proste,no nie? C) jeśli karmisz naprzemiennie, albo karmisz tylko mm to już w ogóle ta butelka jest dla Was, bo patrz punkt A -> a co za tym idzie i sen będzie lepszy i Twój i maluszka … ahh … rozmarzyłam się. Więcej o zaletach butelki przeczytasz tutaj (Butelka Haberman – przełom w redukcji kolki u dziecka)

To teraz czas na przyjemności. Wyobraź sobie, że Canpol babies przygotował dla Ciebie jedną z tych wyjątkowych butelek. Już dziś możesz ją wygrać. A masz duże szanse, bo do rozdania mamy aż 10 sztuk. 10 sztuk nowej butelki HABERMAN. Co musisz zrobić, by stać się jej szczęśliwą posiadaczką? Nic trudnego. Miło nam będzie, jeśli :

a) polubisz Mamalife oraz Canpol babies na Facebooku

b)polubisz wpis konkursowy

c) napiszesz w komentarzu pod wpisem na Fb, dlaczego ta butelka powinna trafić do Ciebie

Konkurs trwa od 22 do 29 lutego. Zwycięzcy zostaną wybrani już następnego dnia 1 marca. Fajny dzień na wygraną, prawda? Regulamin konkursu znajdziesz tutaj (Regulamin Konkursu z Canpol babies), a wpis konkursowy tu (WPIS KONKURSOWY)

Powodzenia Kochani! Niech MOC Anty-kolkowa będzie z WAMI 🙂

cb010cb018cb013cb001cb005cb004cb014cb001

cb011Mamo, to już koniec?

cb007Tak Kochanie! To Ty sobie smacznie pośpij, a ja znów odciągnę mleczko 🙂

cb020

* Wpis powstał ze współpracy z marką Canpol babies