Właśnie dziś uświadomiłam sobie, że ten, kto nazwał urlop macierzyński – URLOPEM, albo był wesołym dowcipnisiem, albo pochodził z innej planety. W ostateczności chciał rozpętać III wojnę światową, więc musiał być spokrewniony z Hitlerem.

Bo do prawdy, kciuk w górę, która z Was, będąc na rocznym urlopie, macierzyńskim rzecz jasna, leży tyłkiem do góry, drinki popija i marzy o niebieskich migdałach? Która? No daję słowo, że tysiak dla każdej, która powie, że właśnie w ten sposób odpoczywa. Kto da więcej?

Urlop … Kiedy ja właściwie urlopowałam? Odkąd urodziłam Wiki – NIGDY! Bo nie wiem jak Ty, ale każde wakacje, które spędziliśmy najpierw we trójkę, a ostatnio we trójkę w realu plus jeden nadkomplet brzuszkowy, z dala odbiegały od ideału. I serio – podziwiam tych, co się wybierają z roczniakami nad ciepłe morze. Choć może, gdyby to morze było ciepłe, byłoby zupełnie inaczej. Zeszłego lata wybraliśmy się nad polskie morze. Woda była tak przeraźliwie zimna, że żadna to przyjemność moczyć pupę, w takiej lodówie. Najlepszą atrakcją okazał się … cyrk i prawdę mówiąc każdy marzył o powrocie do domu. Nawet Wiki. Okazuje się bowiem, że najlepszy odpoczynek jest na własnym podwórku. Tylko -” halo Huston, we have a problem”. Nie mamy własnego podwórka. Ba. Przed blokiem obiecywali cuda wianki, a nie ma nawet placu zabaw. Więc gdy ja – Matka Polka – chcę zapewnić dzieciom nieco atrakcji – serio – muszę się natrudzić. O. Mam pomysł. Może czyta mnie jakiś deweloper. W zamian za reklamę, chętnie przetestuję nowy dom. Z podwórkiem. Psa sobie dokupię sama. 

Ale miało być o macierzyńskim. URLOPIE. Ogólnie jak dzieciaki są zdrowe, to tragedii nie ma. Przyrównałabym to do pobytu w hotelu … dwugwiazdkowym. Niby wszystko masz pod nosem, ale czegoś Ci brakuje. Gorzej , jak przynajmniej jedno dziecko rozkłada choroba. Masz wizję tego, że zaraz nastąpi chorobowy wysyp. Jedno, drugie, trzecie. Na końcu padniesz Ty. Ale STOP. Ty Kochana nie masz prawa chorować. Pamiętaj. Zasad nr. 1. Na urlopie nie chorujemy.

W takim razie co robimy na urlopie?

Według Wikipedii urlop to czas wolny. Z kolei urlop macierzyński definiowany jest jako  urlop , który ma on na celu pomóc w odzyskaniu sił po porodzie i opiece nad małym dzieckiem.Reasumując urlop macierzyński powinien być czasem wolnym, kiedy to kobieta ma czas zregenerować się po porodzie. Powinien. Tylko ja się pytam – kiedy?? I nie chodzi to o to, że ja narzekam. W życiu. Tylko wciąż wkurza mnie ta nazwa – urlop. Powinno to być określane mianem „Opieka macierzyńska„, „Rzeczywistość macierzyńska„, a nie urlop. Panie i Panowie, ja nie mam czasu kawy ciepłej dopić, a Wy mi tu urlopujecie …

Ale mam fajną propozycję. Brzmi ona „Urlop na urlopie macierzyńskim„. Czyli jeden dzień tylko dla nas. Dla nas – mam. Ja wiem, że te dzieci to nasz cały świat, te ochy i achy. Te kupki nam pachną z tej miłości pod nosem, te płacze nam nie straszne, te ząbki wychodzące, nawet te noce nieprzespane – to nic takiego. Ale proszę tylko o jeden dzień. Albo o jedną godzinę. Jedną godzinę RESETU. W ostateczności proszę o półgodzinny restart. Bez niczego. Nawet bez komórki w dłoni.

Potrzebuję tego, bym na nowo zatęskniła …

Bo ten urlop, to naprawdę fajna sprawa … to nic, że już  drugą szafową noszę ciągle na rękach. Mam za to niezłą zapłatę – uśmiech od rana i miłość w oczach. DZIEŃ W DZIEŃ. 

Za taką kasę mogę urlopować dożywotnio …

Amen 🙂

* Wpis powstał ze współpracą z marką RELAX. Relax tylko dla MAM. 

A to naszych kilka kadrów codziennych. Peppy i te sprawy. Zwłaszcza w taka paskudną pogodę. A! I zwróćcie proszę uwagę na tę piękną spódniczkę tiulową. Już Wam o MAMUNIO wspinałam, ale wspomnę raz jeszcze, bo właśnie mają wyprzedaż i za fajną cenę, możesz upolować dla swojej księżniczki coś naprawdę fantastycznego. W ostateczności dla księżniczki Twojej sąsiadki :). A tak na serio. Naprawdę warto zajrzeć. O tutaj: MAMUNIO. Polub też ich profil na Facebooku, by śledzić nowości. Bo na wiosnę, znając gust właścicielki, zapowiada się całkiem, całkiem: MAMUNIO na Fb.

komplet002komplet013komplet010komplet006komplet004komplet012komplet003komplet009komplet008

 Prawda, że CZAD?