Każde wyjście z domu z Mają zawsze stawiam pod znakiem zapytania. Powodzenie całej „akcji” uzależniam od jej humorów, które potrafią zmieniać się niczym w kalejdoskopie. Raz tryska humorem i mogę w spokoju zrobić zakupy, innym razem poddaję się już przy wyjściu i … zawracam zrezygnowana w nadziei, że może za godzinę uda nam się powtórzyć ten wyczyn. Niemniej zawsze, niezależnie od okazji, mam w torebce 8 rzeczy, które pomagają mi ją ujarzmić. Zwłaszcza wtedy, kiedy jedziemy samochodem, albo planujemy pobyt w miejscach publicznych. Dzięki kilku prostym trikom, przekonałam się, że nawet wtedy, kiedy nie masz obok placu zabaw, jesteś w stanie zająć swoje dziecko tak, że inni dziwią się, jak to się stało, że dałaś radę uspokoić je dosłownie w sekundę. Czasami moja zawartość torebki się zmienia, w zależności od tego, co mi do niej wpadnie. Sama pewnie wiesz, że najciekawsze dla dziecka nie są jego własne zabawki, a wszystko to, co otacza jego świat i należy do … mamy, taty, dziadka czy sąsiadki, albo … kota i właśnie to zabieram ze sobą. Oto moja lista:

  1. Notes i kredki.

Mały notes zawsze ratuje nas na wyjściach, bo Maja bardzo lubi rysować i kiedy mam potrzebę ją czymś zająć, to karteczki zawsze się sprawdzają.

gryc-1

2. Klamerki.

Jej zainteresowanie klamerkami zauważyłam jakiś czas temu, więc postanowiłam spakować kilka sztuk do torebki. Z klamerek można wyczarować mnóstwo zabaw. Podczas spacerów zbieramy nimi liście, albo inne cuda znalezione gdzieś na łonie natury. Bawimy się w potworki, używamy ich do spinania kartek. W zasadzie ilekroć Maja ma je w rękach, to zawsze coś spontanicznego wpadnie jej do głowy i o to właśnie chodzi.

gryc-8

3. Lusterko.

Małe, okrągłe lusterko. Nic więcej. Zresztą znasz dziecko, które nie lubi lusterka? A zwłaszcza tego mamusiowego, wyjętego z dna torby?

  1. Malutka, ulubiona zabawka.

U nas króluje Świnka Peppa. Musi być koniecznie mała, bo zawsze się wszędzie zmieści. Można ją ukryć, albo postawić na klamerce, by udawała, że spada. I śmiech murowany.

gryc-6gryc-7

  1. Chrupki kukurydziane.

To najzdrowsza alternatywa kupnych przekąsek dla dziecka. U nas doskonale sprawdza się mała paczka Tygrysków (15g), które zawierają w swoim składzie kaszę jaglaną. Są pyszne i w dodatku zdrowe. Zawierają żelazo, a także witaminy z grupy B oraz odpowiednią ilość białka. Zdecydowanie wolę to, niż lizaki z masą cukru, dlatego zawsze zabieramy je w drogę. Dziecko znudzone oczekiwaniem na posiłek w restauracji, chrupiąc coś, ma szansę nie roznieść wszystkiego dookoła. W dodatku chrupki są doskonałym narzędziem zabawy, o czym pisałam Ci jakiś czas temu TUTAJ, więc bez nich nigdzie się nie ruszam. Jeśli masz ochotę zalajkuj Fp Tygrysków, a nic Cie nie ominie z ich nowości! –> TUTAJ

gryc-12gryc-18

gryc-15gryc-16gryc-17gryc-136. Gryzak.

Wszystkie mamy ząbkujących dzieci wiedzą, że bez tego ani rusz. Wszystko, co nadaje się do gryzienia jest naprawdę fajne.

7. Naklejki.

Ten sposób wypróbowałam podczas naszej ostatniej podróży nad morze. Kupiłam dziewczynkom naklejki i na tylnych fotelikach był spokój przez bitą godzinę. Mai trochę pomogłam. Odkleiłam jej kilka naklejek i tak na zmianę się nimi bawiła. Nie wiem, co w nich jest takiego, że zawsze dają radę. To chyba pozostanie tajemnicą naklejkowego biznesu.

  1. Gwizdek.

To mniej bezpieczna opcja, dla osób wrażliwych na hałas, ale u nas się sprawdza. Zwłaszcza na zewnątrz. W domu Maja ma gwizdek i trąbkę i zawsze mam chwilę spokoju, gdy daję jej możliwość pogrania na instrumentach. Chwilę spokoju ze stoperami w uszach. Ot. Taki mały detal. 

Mam jeszcze kilka rzeczy, które wymieniam z tymi, które Ci podałam. Na przykład fajnie sprawdzają się filcowe podkładki o różnych kształtach oraz kolorowe słomki, a gdy idziemy na spacer i istnieje widmo tego, że Maja może nie chcieć siedzieć w wózku, zabieram do torby kredę. Nie ma opcji, by obie nie chciały się nią bawić.

A teraz Twoja kolej. Praktykowałaś kiedyś ten pomysł, by zawsze mieć w torbie coś, co zajmie Twoje dziecko w kryzysowej sytuacji? A może masz jeszcze jakieś pomysły? Chętnie posłucham!

gryc-3gryc-9

 

Jeśli masz ochotę spróbować swoich sił w konkursie, gdzie do wygrania drewniana kolejka oraz zestaw Tygrysków zapraszam TUTAJ! To jak? Wpadniesz?