Metoda 7 nawyków skutecznego działania skradła moje serce, kiedy czytałam pierwszą część książki Seana Covey’a. Przekonywał On, że wystarczy 7 prostych historii, żeby móc nauczyć dziecko dobrych nawyków. Słabo wierzyłam w sukces. Ale kiedy poznawałyśmy z dziewczynkami przyjaciół z krainy Siedmiu Dębów, Witka, Kudłatego, Lilka czy Wandzie, przekonywałyśmy się, że metoda 7 nawyków jest naprawdę skuteczna.

Dziewczynki polubiły przygody bohaterów książki. Pierwsza część „7 nawyków szczęśliwego dziecka„, to z pewnością nie jest pozycja, którą czyta się raz. To książka na wiele wieczorów, z której najwięcej korzyści odnoszą… rodzice. Bo kto w zasadzie ma pomóc dziecku te nawyki w sobie wykształcić?

Kiedy więc doszły mnie słuchy, że Sean Covey wydał 2 część, w której znalazły się zupełnie nowe historie przyjaciół dobrze znanych dziewczynkom, zamówiłam książkę.

Jakie wrażenia? Jesteśmy w połowie. Za nami 4 pierwsze rozdziały – Taki, jaki jestem, Kiedy dorosnę, Wielkie sprzątanie oraz Witek i torcik orzechowy. Czytamy każdego wieczora śledząc losy bohaterów książki. To obowiązkowa pozycja w każdej dziecięcej biblioteczce.

Oprócz historii dla dzieci znajdziesz w książce kącik rodziców. Opis nawyku, pomaga rodzicom zrozumieć, czego warto uczyć dziecko. Znajdziesz w książce również tematy do dyskusji dla dzieci oraz metodę drobnych kroczków, która pomoże wyznaczać cele dla dzieci.

Na przykład nawyk 1 to – bądź kowalem swojego losu. Po barwnej historii opisującej mogący się pojawić problem, autor daje kilka wskazówek rodzicom słowami: „Nasze dzieci będą spotykać się z uszczypliwymi uwagami. Nie zdołamy tego powstrzymać, ale możemy nauczyć je, że mają wybór„. Jak Igiełka poradził sobie z problemem? Po przeczytaniu historii możemy o tym porozmawiać z dziećmi. A w rubryce – metoda drobnych kroczków znajdziemy taką wskazówkę – wymień trzy rzeczy, które w sobie lubisz… albo gdy ktoś z Ciebie za zażartuje, uśmiechnij się i odejdź

To naprawdę ciekawa i wartościowa książka.

I jeszcze się okaże, że potrzebna nie tylko naszym dzieciom, ale również i nam…

Książki 7 nawyków szczęśliwego dziecka możesz kupić TUTAJ. Podaję również link do pierwszej części – klik.