Jako mama dwóch dziewczynek, spędzam o dziwo dużo czasu każdego dnia na łapaniu wilków albo innych potworów. Wszystko dlatego, że mam misję. Misję zbawienia świata, a jak nie świata, to przynajmniej tę dwójkę. Zdałam więc sobie sprawę, że dla dziewczynek jestem superbohaterką. Zresztą nie raz nazwała mnie tak Wiki. W prawdziwym życiu, do supermamy wciąż mi daleko, ale … no właśnie. Nie mam co prawda peleryny, ale udaje mi się każdego dnia dokonywać takich rzeczy, które bez supermocy nie miałby szans. 

Jeśli i Ty jesteś mamą, a do tej pory nie zorientowałaś się, że posiadasz coś wyjątkowego, czego mogłaby Ci pozazdrościć nie jedna women, bez przedimka w postaci słowa „mama”, to pozwól, że Cię oświecę:

1. Mamy refleks jakich mało. Ile razy uratowałaś filiżankę, przez rozlaniem mleka po całym stole? Ile razy udało Ci się szybko chwycić swoje dziecko, zanim nabiło sobie guza? Ile razy zapobiegłaś temu, by gałka lodów czekoladowych, pochłanianych tak namiętnie przez Twoje dziecko z prędkością światła, nie spotkała podłogi? Zbyt wiele by liczyć, prawda? Jesteś superbohaterką!

2. Możemy być niewidoczne – Tylko mamy potrafią wymknąć się bezszelestnie z pokoju śpiącego dziecka. Raz chowają się w szafie lub pod łóżkiem, innym zaś razem są w stanie udawać, że są lampami podłogowymi, mimo, iż są w zasięgu wzroku dziecka. Też tak masz? Jesteś superbohaterką!

3. Mamy moc do zrobienia kilka rzeczy naraz. Nikt nie może zrobić tak wiele w ciągu kwadransu jak mama! Tylko ONA może rozmawiać przez telefon, jednocześnie trzymając dziecko na jednej ręce, drugą w tym czasie gotując obiad, i robiąc pranie oraz myjąc brudną podłogę. Jeśli nie jest Ci to obce, to wiedz, że jesteś superbohaterką!

4. Mamy instynkt zabójcy. Naprawdę MAMY mają oczy z tyłu głowy. Widzimy scenariusze rozegrane co do minuty, zanim faktycznie się coś wydarzy. Wiemy również, że gdy cisza w pokoju dziecka trwa dłużej niż minuta, to coś się dzieje i niekoniecznie jest to coś dobrego. Mam rację? Jasne. W takim razie Ty też jesteś superbohaterką! 

5. Nasz wzrok potrafi więcej niż moc Elzy.  Wystarczy jedno spojrzenie, by Twoje dziecko zatrzymało się w bezruchu. A jak dodasz do tego zaciśnięte wargi – na pomoc mogą przyjść włącznie trole. To potrafią tylko superbohaterki!

6. Mamy nadludzkie zmysły. Mama może pachnieć brudną pieluchą na kilometr. Druga mama zawsze to wyczuje. Superbohaterka jakich wiele!

7. Mamy magiczne wargi. To niesamowite, jak nagle kolano potrafi przestać boleć, gdy dotykają go mamusiowe wargi.. Nasze słodkie pocałunki naprawdę leczą wszystkie bolączki świata. Kto jak nie superbohaterka ma taką moc?

Życie w epoce, w której między mamami toczą się nieustanne walki bywa frustrujące. Niemniej przyznaj sama – pod koniec dnia, nie ważne co by się działo, kim jesteśmy i na której półkuli żyjemy, to i tak wszystkie jesteśmy super!