Przechodzi przez to każda rodzina – kaszel, przeziębienie, infekcje ucha i, co najgorsze, wszystko to zabija każdego domownika, z wyjątkiem oczywiście mamy, która nie choruje!

Oto kilka prostych i przydatnych pomysłów, które mogą ułatwić radzenie sobie z chorymi dziećmi, pomóc im szybciej wyzdrowieć i zaoszczędzić zdrowie psychiczne i pieniądze.

1. Domowy napój elektrolitowy na biegunkę

Zrób swój własny napój elektrolitowy, używając rzeczy, które masz w lodówce i spiżarni, zamiast kupować droższe preparaty w aptece, które i tak są w zasadzie tylko cukrem, solą i wodą. Wypróbuj jeden z tych przepisów. Warto używać soli kamiennej lub lepszej różowej – nie używaj soli kuchennej (jodowanej).

Wymieszaj ½ szklanki gorącej wody z ½ łyżeczki soli, 2 łyżki cukru i 1 łyżeczka galaretki (dowolny smak), a następnie dodaj 3 ½ szklanki zimnej wody i używaj w razie potrzeby. Przechowuje przez 3 dni w lodówce.
Wymieszaj ½ szklanki świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego, ½ szklanki wody i ½ łyżeczki soli i wypij, powtórz w razie potrzeby.
Wymieszaj 2 szklanki gorącej wody z 3 łyżkami soku z cytryny, 2 łyżkami cukru i ¼ łyżeczki soli, wymieszaj, schłodź i podawaj.

2. Woda ryżowa na bolący brzuszek 

Innym świetnym domowym lekarstwem na bolący brzuszek jest woda ryżowa, a jej wykonanie jest bardzo proste. Po prostu ugotuj 2 łyżki ryżu z 1 szklanką wody, aż ryż będzie miękki i odcedź go (oczywiście nie marnuj go). Pozostała gęsta, biała woda działa uspokajająco na brzuszek, jest co prawda mdła, ale łatwa do picia, zawiera skrobię, która dodaje energii i zawiera niezbędne składniki odżywcze, potrzebne zwłaszcza podczas choroby.

3. Sok winogronowy 

Aby w sezonie jesiennym nie łapać infekcji, której objawem jest właśnie bolący brzuszek, warto pić 100% sok winogronowy. Jedna szklanka dziennie dla dziecka to naprawdę sporo dobrego. Wyciskarka i do działa!

4. Sposób na drzazgi!

Czy Twoje maluchy dostają gęsiej skórki,na widok pęsety, którą chcesz usunąć drzazgę?? Ułatw sobie zadanie robiąc pastę z wody i sody oczyszczonej, rozprowadzając ją w miejscu, w którym jest drzazga a następnie przykrywając bandażem.Za godzinę drzazga powinna wyjść na zewnątrz. Znasz ten sposób?

5. Solna skarpeta na bolące ucho

Zrób skarpetę solną, aby pomóc dziecku, które cierpi na infekcję ucha. Minerały zawarte w soli mają właściwości lecznicze, a równomierne ciepło utrzymywane przez sól powoduje zmianę ciśnienia w uchu. Używając białej, 100% BAWEŁNIANEJ skarpetki (inne kolory i materiały mogą się palić podczas podgrzewania), wlej 1 do 1 1½ szklanki soli morskiej (nie stołowej / jodowanej) i zawiąż na końcu supeł. Podgrzej na patelni na małym ogniu, obracając regularnie aby równomiernie podgrzać. Połóż solną skarpetę na uchu malucha i pozwól mu odpocząć. Będziesz zdumiona efektem przeciwbólowym! to naprawdę działa.

6. Czy zdarzyło Ci się zapomnieć czy podałaś dziecku lek?

Miej przy sobie zawsze marker i zaznaczaj nim na butelce, kiedy podałaś lek. Dzięki temu będziesz wiedziała, czy nie pominęłaś żadnej dawki. Proste?

7. Do czego służy smoczek?

Jeśli Twoje dziecko lub małe dziecko nie przepada za lekami, możesz ułatwić ich przyjmowanie jeśli użyjesz smoczka lub butelki dla niemowląt. Po prostu wciągnij lekarstwo do zakraplacza i wepchnij jego koniec pod spód smoczka, a następnie pozwól dziecku ssać drugi koniec, gdy ściskasz gruszkę zakraplacza. Połkną lekarstwo, zanim zdadzą sobie sprawę, że tam jest.

To tylko 7 z wielu sposobów na radzenie sobie z chorowitym dzieckiem. A może masz jeszcze jakieś pomysły? Podziel się nimi w komentarzu. 

Przygotowałam dla Ciebie nowy poradnik – „Jak ogarnąć dzień z dzieckiem od A do Z”. Jeśli lubisz moje porady, możesz gu kupić za jedyne 12,90 właśnie TUTAJ.