Nigdy nie przepadałam za kostką Rubika. A to dlatego, że nigdy nie potrafiłam jej ułożyć. Ale też nigdy specjalnie nie dążyłam do tego, by się nauczyć. Bo ponoć ułożyć ją, to wcale nie problem. Ludzie robią to z zamkniętymi oczami, a to oznacza, że jak się chce to się da. Wystarczy CZAS. Niemniej kostka Rubika zawsze mnie fascynowała i dlatego, gdy zobaczyłam w sklepie grę logiczną Woodix, pomyślałam o Mateuszu i jego zamiłowaniach do gier logicznych. Odziedziczył to po Tacie, który właśnie w układaniu kostki Rubika jest dobry i robi to systematycznie, co by nie zapomnieć schematu.

Gd przyjechał do nas Mateusz i Wiki dała u w prezencie Woodix’a  niestety nie zauważyłam entuzjazmu. Poleciał bawić się z Wiki, by do gry zasiąść następnego dnia. To oznacza jedno – na wszystko jest wyznaczony czas 🙂 Co czeka nas po otwarciu pudełka?

Gra Woodix – DJECO

gra-003

6 układanek oraz instrukcja obsługi. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to wcale nie trudne. Zwłaszcza dla dorosłego. Nic bardziej mylnego. Przyznam bez bicia – nawet my – dorośli – mieliśmy problem nie tylko złożyć, ale i rozłożyć układanki. W zasadzie można przyznać, że mamy tutaj określone poziomy trudności. Z jedną układanką poradziła sobie bez problemu 4 – letnia Wiktoria, dwie pochłonęły Mateusza, a nad jedną głowiłam się JA – aż! 40 minut! Wciągnęła mnie niesamowicie. Siedziałam z instrukcją i gdy się nie udawało – irytowałam się, gdzie popełniam błąd. To wręcz działało jak narkotyk. Siedziałam i kombinowałam do czasu, aż sobie nie poradziłam. Z dwoma kolejnymi poradziłby sobie chyba tylko Bartek. Chociaż nie – przepraszam. Doszły mnie słuchy, że Mati w domu kombinuje. A i Aneta (jego mama a moja siostra) się czasem pokusi i próbuje. Nie wspominając o szwagrze …

gra-011gra-010gra-009gra-007

Nie ukrywam, że nie jest to łatwe zadanie. Ale z pewnością kreatywne. Pokazujące, że zawsze można znaleźć drogę wyjścia. Może nie zawsze jest prosto i szybko, ale ostatecznie się udaje. To nawet i dla mnie była swoista lekcja życia … I pomogła mi to zrozumieć – układanka … ciekawe, prawda?

gra-008

Gra Woodix to świetny prezent dla dzieci i dorosłych. Emocje gwarantowane. Wyobraź sobie, jak wspólnie siedzicie całą rodziną i kombinujecie. Takie gry bardzo zbliżają. Wspólnie bawią i uczą. Myślę, co by nie kupić sobie takiego zestawu dla nas. Wiki co prawda jest jeszcze za mała, ale chętnie popróbuję poukładać trudniejsze figury. Może z czasem poczuję miętę do kostki Rubika? Uwierzę, że kiedyś się nauczę?

Co jeszcze? Gra rozwija zdolność postrzegania przestrzennego. Jest wykonana z drewna – jakość pierwsza klasa. Zdecydowanie jestem na TAK.

Grę Woodix możecie zakupić TUTAJ. Idealny prezent dla chłopców, chociaż … kto wie? Może i Ty się wkręcisz?

gra-005