Dla kogo wakacje, dla tego wakacje. Ja z tego terminu zrezygnowałam w dniu w którym odebrałam swój dyplom magisterski. A, że Wiki póki co nie chodzi do przedszkola to z nią wakacje mam cały rok. Co do przedszkola. Do państwowego się nie dostaliśmy, natomiast do prywatnego – szkoda mi pieniędzy, skoro i tak jestem w domu z Mają. Nie wiem do końca czy myślę dobrze, bo wiem, że kontakt z dziećmi fajnie wpłynąłby na Wiki. Z drugiej strony – Maja będzie coraz starsza i fakt, że mogą się razem pobawić, że wspólnie możemy gdzieś wyjść, wyjechać nawet na dni dwa powoduje, że to przedszkole nam trochę nie po drodze. Dziewczyna zdąży się jeszcze i wyedukować i wyszaleć. Zapisaliśmy się jednak na tę prywatną, przedszkolną listę i póki umowa jeszcze nie podpisana – myślę. Może mi pomożesz? Albo chociaż napiszesz – warto, czy nie warto? Taki mam mętlik w głowie. Ale obiecuję, że jeśli się zdecydujemy poświęcę czas na przedszkolną wyprawkę. Bo i mi się przyda i pewnie Tobie też.

Oki. Ale wróćmy do wakacji. Będzie praca, będzie odpoczynek, będą dobre lody. To na bank. Będzie mnóstwo wody, bo Wiki intensywnie uczy się pływać. Ma ona taką wolę nauki nowych umiejętności, że czasem myślę po kim to ma. Chyba po przodkach zapomnianych. Bo raczej nie po mnie. Ja nauczyłam się pływać późno. Zdecydowanie za późno. 

Przed nami dłuższy urlop nad morzem, połączony ze zdobywaniem nowej wiedzy na See Blogers. Nad morze koniecznie zabieramy też nasze nowe, czadowe zabawki do piasku które znajdziesz TUTAJ. A kupisz bezpośrednio TUTAJ.  Będzie się działo. W międzyczasie zaliczymy jeszcze remont a to wszystko przeplatane będzie odpoczynkiem z mrożoną kawą w ręku. 

Mówię Wam. Kocham wakacje. Choć z upałami się zbytnio nie lubię, to jednak ten moment kiedy wiem, że dzieciaki nie muszą gnać do szkoły w tornistrach wypchanych po brzegi, nastraja mnie sentymentalnie i optymistycznie. Mam zamiar ładować akumulatory witaminy D i będę szczęśliwa. 

Ja i moja rodzina. 

A jakie są Twoje wakacyjne plany?

nowe-1-1060

nowe-1-721nowe-1-718nowe-1-719nowe-1-717nowe-1-1058nowe-1-722