Te zabawki są NIEZNISZCZALNE!

przez Mamalife

Chyba nie uwierzę, jeśli napiszesz mi, że nigdy nie miałaś w domu niezniszczalnej, kolorowej zabawki od Fisher Price. Pamiętam, że hitem, kiedy urodziła się Wiki był u nas odziedziczony w spadku po Matim – Szczeniaczek Uczniaczek i obowiązkowo kupione przez Bartka – Pianinko Szczeniaczka. To ostatnie towarzyszyło nam 3 lata, po czym powędrowało w świat tuż przed urodzinami Mai. Było kapitalne. Jakiś czas temu zaś szeregi jej zabawek zasilił Garnuszek na Klocuszek, a dwa dni temu do kolekcji dołączył Bebo na macie oraz najnowszy hit Od Fisher Price – Sterowana Gąsieniczka Code A Pillar. Co to była za radość, kiedy kurier niespodziewanie przyniósł dziewczynom prezenty … Zresztą wiesz jak jest – najbardziej cieszy rozpakowywanie i to napięcie, co to będzie. Potem chwilowa euforia i zabawka ląduje w kąt, a w raz z nią pytanie: „A kupisz mi to i to?”…

nowe-1-2128

Tym razem sama byłam ciekawa, czy dziewczyny zainteresują się na dłużej nowościami od Fisher’a. Ostatnio zabawki interaktywne cieszą się u nas powodzeniem, a zaczęło się od pamiętnego Olafa, więc miałam nadzieję, że tak właśnie będzie. I wcale nie chodzi o to, by bawiły się nimi 24 godziny na dobę, ale by chętnie do nich wracały. I co? I tak właśnie jest.

Dzisiejszy dzień pokazał mi, że Gąsieniczka może być hitem na kilka lat. O jej jakości nie będę się wypowiadać, bo każdy wie, że te zabawki przeżyją naprawdę sporo. Gąsieniczka testowała z Mają grawitację, po tym jak Wiki próbowała uczyć je obie latać. Było wielkieee bum. Obie wyszły bez szwanku. Dwie części zaliczyły nurkowanie w toalecie i o dziwo mają się dobrze. Na koniec dnia zaserwowano jej masaż w dżemie – dała radę 🙂 No i była w użyciu. Czyli egzamin zdała na szóstkę. Ale pytałyście mnie o opinię, czy warto na prezent, więc dzielę się z Wami swoimi spostrzeżeniami.

Sterowana Gąsieniczka Code A Pillar

nowe-1-2090nowe-1-2115

Według informacji na  opakowaniu jest odpowiednia dla dzieci od 3 do 6 roku życia. Biorąc pod uwagę, że i Maja chętnie robiła z nią co popadnie, pokuszę się o stwierdzenie, że i taki maluch znajdzie w niej coś fajnego, wtedy posłuży na dłużej. Na przykład Maja umie ja włączyć, zrobić jej cześć i pa pa. Jeśli chodzi o pełne wykorzystanie walorów zabawki, to tutaj myślę, że nawet 7 czy 8 latek mógłby znaleźć w „kodowaniu” jej, wielką frajdę. Widziałam w Tesco jej „odnóża” do kupienia, więc im więcej elementów, tym trudniejszy wariant i więcej frajdy. Czy 4 – letnia Wiki zrozumiała o co w tym chodzi? Jasne. Dziś  próbując ustawiać własne przeszkody, kombinowała, jak ją połączyć by zrobiła zygzaka. Oczywiście nie zrobiła tego perfekcyjnie, ale gdy podchodziła do Taty i mówiła „Tatuś, pomożesz?”, to widziałam, że to ja serio kręci. Myślę, że za jakiś czas opanuje podstawowe zasady programowania Gąsieniczki, bo właśnie taka nauka jest przesłaniem zabawki. Dziecko ma szansę nauczyć się umiejętności planowania i rozwiązywania problemów. Własnie z jej pomocą. A biorąc pod uwagę to, że i Bartek kilka razy wziął ja w obroty, śmiało stwierdzam, że to fajna propozycja na zimowe rodzinne wieczory.

nowe-1-2082nowe-1-2083nowe-1-2084

Robot Bebo tańczący na macie

Bebo skradł moje serce jakiś czas temu, ale wydawało mi się, że Maja jest na niego za mała. Tym bardziej, jak go zobaczyliśmy ucieszyłam się, że będę mieć okazję wykorzystać go do zabaw z Młodą. Taki substytut Szczeniaczka. Początkowo miałam wrażenie, że podchodzi do niego z dystansem. Chyba Wiki bardziej była nim zainteresowana w 1 minucie otwierania prezentów od Fisher Price. Dziś jednak waga się przelała i każda interesowała się zabawką dostosowaną do swojego wieku i możliwości. Maja włączała, klaskała, próbowała naśladować go po swojemu, chodziła po macie i cieszyła się, jak nagle, po nadepnięciu na czujnik Bebo zaczynał śpiewać. Myślę, że z tej zabawki będzie kolejny hit w naszym domu, tym bardziej, że wśród znajomych Bebo również cieszy się wielką sympatią. I trzeba przyznać – uroczy jest. 

nowe-1-2094nowe-1-2081nowe-1-2130nowe-1-2132

Jeśli zabawka ma bawić i uczyć to Fisher Price wie co robi i robi to doskonale. Czasem mam tylko takie przemyślenia, że te nasze dzieciaki to uczą się 24 godziny na dobę … w każdej zabawce jest element nauki … Chyba dla odmiany wyjdę dziś z nimi na dwór i dam do ręki zwykłego patyka. I nie powiem, by liczyły nim ilość chmurek na niebie … 🙂 

To jak? Kto ma w domu zabawki od Fisher Price?

Zabawki od Fisher Price możesz kupić między innymi – TUTAJ

Lampka Chmurka Cloud White Little Lovely Company – TUTAJ

Krzesełko Stokke – TUTAJ

Łóżko Dziewczynek – TUTAJ

Narzuta na łóżko – TUTAJ ( na zamówienie)

nowe-1-2080nowe-1-2075

 

 

Related Posts