Co jakiś czas polecam Wam pozycje, które królują w naszej biblioteczce, a także w biblioteczce – coraz bardziej licznej – dziewczyn. Dziś robiąc obiad – zupę krem z dyni i marchewki z jarmużem – z mojej najnowszej książki „Jaglany detoks – kolejny krok„, postanowiłam pokazać Ci, jak fajnie jest móc przeczytać coś, co daje powera, do walki ze zmianą stylu życia. 

W zasadzie każda dieta wiążę się właśnie ze zmianami. To nie jest tak, że postanawiamy schudnąć i bach – wykluczamy słodkości i inne syfy z naszego menu – chudniemy i wracamy do stanu wyjściowego. W zasadzie tak jest często, ale nie o to w tym chodzi. Kiedy podejmuję jakąś decyzję o diecie, opracowuję plan działania, wyznaczam plusy i minusy, czytam literaturę, by móc wiedzieć, że idę dobrą drogą. 

Tak było tym razem. Raz na jakiś czas zakochuję się w kaszy jaglanej na nowo. Wiem, że jest mega zdrowa, przychodzi więc jakiś etap fascynacji, który z czasem mija, by za jakiś czas znów wrócić ze zdwojoną siłą. Tym razem znów jestem na fali jaglanki, a wszystko zaczęło się właśnie od jaglanego detoksu. Zaintrygowana tytułem, postanowiłam przeczytać, co autor ciekawego pisze i czy pisze coś, czego nie wiedziałam. Bardzo zafascynował mnie głównie detoks po ciąży, bo wiecie – po ciąży i włosy lecą i hormony się normują, więc wiadomo – z samopoczuciem różnie bywa …

Nie zawiodłam się. Fajna książka z dużą dawką wiedzy dla każdej kobiety (mężczyzny też) zainteresowanej świadomym jedzeniem. Kilka posłów na fajne dania np. pieczony sernik jaglany bez sera, który na dniach zamierzam wypróbować, jako wielka przeciwniczka serników, a zarazem osoba pamiętająca ich fenomenalny smak z dzieciństwa. Chcesz przepis?

Jeśli więc chcesz tak ja ja pozbyć się zmęczenia, alergii, infekcji u całej swojej rodziny, od dużego po małego, to ta książka ma za zadanie nam w tym pomóc. Co prawda nie przeczytałam jeszcze całe, bo przy 2 dzieci ot tak przebrnąć, przez 300 – stronicową lekturę, to nie lada wyzwanie, ale wiedziałam, że muszę Ci o niej napisać!

A Ty koniecznie napisz mi, czy chciałabyś przejść przez ten jaglany detoks razem ze mną?

Książka jest do kupienia między innymi TUTAJ

nowe-1-2031nowe-1-2032