I mieli żyć długo i szczęśliwie… Zawsze o tym marzyłam. Tak mnie wychowano. Że małżeństwo jest w oczach Boga świętością, a jedynym powodem, dla którego dopuszczany jest rozwód jest… zdrada lub śmierć. TYLKO w tych dwóch sytuacjach otrzymujemy rozwód przed Bogiem, przed którym składaliśmy obietnicę dbania o związek małżeński. Nadal tak właśnie uważam. Że jeśli wstąpiliśmy w związek małżeński, powinniśmy robić wszystko co w naszej mocy, by go utrzymać i by był szczęśliwy i trwały. 
Wiem, że ludzie czasami rozwodzą się z błahostek. Nigdy tego nie popierałam i nie będę popierała, ponieważ to nie są podstawy do rozwodu. 

Ponieważ jednak sama się rozwodzę, na co nie miałam żadnego wpływu, chciałabym, by kobiety, które stanęły przed taką sytuacją, miały wsparcie prawne. Dziś parę słów o rozwodzie… z zakładki #PoJejStronie

Dzień dobry Szanowne Czytelniczki bloga Mamalife 

Część z Was być może zna mnie z mojej działalności na Instagramie TUTAJ oraz początków działań na Facebooku TUTAJ (na obu kanałach używam hashtagów #radcaplasota #pojejstronie, po których łatwo możesz mnie zlokalizować. A najlepiej od razu polubić :)), ale kto nie zna, niech dziś pozna i doczyta do końca – tak długoo tylko dziś. Obiecuję 🙂

Wiecie, że wspieram Mamalife w rozwodzie i przy okazji jednej z wielu rozmów wpadliśmy na pomysł, aby wesprzeć Was wiedzą prawną (moja działka) i życiową wiedzą okołorozwodową. Rozwód niestety nie należy do rzadkości, choć wciąż pozostaje trudnym tematem. Samo podjęcie decyzji o rozwodzie jest ciężkie, a przebrnięcie przez to wszystko bywa dla kobiety sporym obciążeniem psychicznym. Coś o tym wiem…
Dlatego, żeby ułatwić tym z Was, które podobnie jak Mamalife, stoją na życiowym zakręcie, przygotowanie się do tego trudnego okresu, Mamalife z pomocą swoich czytelniczek na IG, przygotowała mi listę zagadnień, które mogą pojawić się w sytuacji rozwodu.

Rozwód – od czego zacząć?
Jak napisać pozew o rozwód?
Rozwód – z prawnikiem czy bez?
Rozwód – bez orzekania o winie czy z winą?
Rozwód za porozumieniem stron – czy taki jest?
Pozew o alimenty – jak napisać?
Alimenty na dziecko a alimenty na dzieci – jaka różnica?
Alimenty a praca „na czarno”?
Czy alimenty wliczają się do 500+?
Jakie alimenty można dostać przy określonych zarobkach?
Jak się liczy alimenty?
Kto płaci alimenty, gdy ojciec nie pracuje?
Kto płaci alimenty, gdy ojciec jest w więzieniu?
Jak wyegzekwować alimenty?
Kiedy przysługują alimenty na żonę?
Co oznacza ograniczenie praw rodzicielskich?
Co oznacza pozbawienie praw rodzicielskich?
Czy pozbawienie praw rodzicielskich zwalnia z płacenia alimentów?
Co daje ograniczenie praw rodzicielskich?
Wniosek o kontakty z dzieckiem – jak sporządzić?
Radca prawny a adwokat – czy są różnice?

Same widzicie, trochę tego jest, choć to tylko kropla w morzu „rozwodowych zagadnień„. Chciałbym właśnie w tym zakresie, systematycznie wzbogacać Was o pewną wiedzę, która mam nadzieję, będzie dla niektórych przydatna i praktyczna. Okazuje się bowiem, że żeby przejść przez ten trudny czas, warto mieć… odpowiednie przygotowanie, a co za tym idzie… odpowiednie wsparcie!

Rozwody, alimenty, prawo rodzinne – od tego zaczniemy, a później zobaczymy czy i czym będziecie zainteresowane. Wszystko to będzie przeplatane wpisami Mamalife, bo kto jak kto, ale o emocjach, to ona potrafi pisać doskonale 🙂

Jeśli chodzi o konkretne tematy, które Was interesują to śmiało możecie pisać do Mamalife. Będę poruszał opisane tutaj zagadnienia oraz to, co Was nurtuje bez trudnego języka prawniczego. Obiecuję 🙂

Aaa uwaga na koniec! Pamiętajcie, że nic nie zastąpi indywidualnej porady prawnej! Moje wpisy nie będą miały tego charakteru. Myślę, ze pozwolą Wam lepiej odnaleźć się w trudnej sytuacji, ale bez poznania szczegółów Waszego problemu, nie sposób wdrożyć skutecznego planu wsparcia. W kwestiach indywidualnych zagadnień zapraszam do kontaktu bezpośrednio ze mną.

Jeszcze kilka słów o mnie dla tych, którzy nie zapoznali się z moim FB 🙂

Jestem radcą prawnym i działam w całej Polsce (na co dzień najwięcej czasu spędzam w Warszawie). Od dłuższego czasu zajmuję się głównie rozwodami, alimentami, podziałami majątku i pozostałymi zagadnieniami związanymi z szeroko rozumianym prawem rodzinnym (np. ustalenie ojcostwa, pozbawienie praw rodzicielskich, kontakty z dziećmi po rozstaniu rodziców).
Działam kompleksowo, więc przykładowo gdy ustalam strategię dotyczącą uzyskania alimentów, to jeśli jest taka potrzeba, to reprezentuję też oskarżyciela posiłkowego przed sądem karnym w sprawie o uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego albo przed komornikiem w sprawie egzekucji alimentów.

Dlaczego to robię?

Sam jestem rozwiedzionym ojcem dwóch córek, z którymi spędzam dużo czasu, ponieważ wiem jak ważne jest budowanie relacji z dzieckiem w tej trudnej dla wszystkich sytuacji. Poza tym bardzo lubię ten nasz wspólny czas, który wymaga też wypracowania porozumienia z byłą żoną.
Rozumiem też doskonale Twoje rozterki związane z rozwodem, znam te emocje, problem z podjęciem decyzji i tymi wszystkimi myślami. Myślę, że dlatego właśnie jest to dziedzina prawa, którą wybrałem jako wiodącą w mojej praktyce zawodowej – bo jest to prawdziwe życie – radości i cierpienia, uśmiechy i łzy… szczęśliwa i „zdrowa” rodzina, dzieci, partnerstwo, relacje, miłość – wszystko to co jest tak naprawdę najważniejsze w życiu człowieka… Zgadzasz się?

W czym jeszcze mogę Ci pomóc?

rozwody, rozwód, alimenty, alimenty Warszawa, alimenty nie prezenty #PoJejStronie #AlimentyNiePrezenty, prawnik, prawnik z Warszawy, dobry prawnik, prawo rodzinne, biznes, wsparcie kobiet, najlepszy prawnik, najlepszy prawnik z Warszawy, rozwód Warszawa
Radca Prawny z Warszawy Tomasz Plasota

Poza tematem rozwodu, doradzam i prowadzę sprawy cywilne, spadkowe, a także te, związane z prawem pracy.
Wspieram też biznes. Pomagam w zakładaniu działalności gospodarczej i pozyskiwaniu finansowania (dotacje unijne i krajowe), a na późniejszym etapie np. w negocjacjach czy przygotowywaniu dokumentacji wewnętrznej firmy (też RODO) i w sprawnym dochodzeniu wierzytelności, zaczynającym się od wysłania do nierzetelnego kontrahenta wezwania do zapłaty opatrzonego moją pieczęcią prewencyjną. Pomagam w uzyskaniu zamówień publicznych (PZP). W swojej praktyce wspieram też kompleksowo żłobki i przedszkola (o tym aspekcie moich działań z czasem napiszę więcej).

Jak mogę Cię wesprzeć?

 1. Porada prawna osobista.
 2. Porada prawna telefoniczna/WhatsApp – na Twoje życzenie możesz otrzymać krótkie podsumowanie rozmowy (wnioski) e-mailem.
 3. Porada prawna online przez Skype – na Twoje życzenie możesz otrzymać krótkie podsumowanie rozmowy (wnioski) e-mailem.
 4. Porada prawna online przez e-maila.
 5. Porada/opinia prawna w formie pisemnej.
 6. Wycena prowadzenia Twojej sprawy.
 7. Sprawdzenie dokumentów, które sam(a) przygotujesz.
 8. Przygotowanie dokumentów, które później sam(a) złożysz np. do Sądu.
 9. Pełne reprezentowanie Cię np. w negocjacjach czy przed Sądem (w całej Polsce).

(Samą poradę może poprzedzać wcześniejsze nadesłanie dokumentów w sprawie i ich moja analiza)

Jeśli chodzi o porady prawne, to nie mają one limitu czasu – zawsze rozmawiamy do wyczerpania tematu.

Co mogę Ci zagwarantować oprócz fachowej wiedzy?

 1. Zaangażowanie w Twój problem prawny, jakie trudno uzyskać na rynku i co mogą potwierdzić liczne osoby, które wspierałem i wspieram.
 2. Wsparcie nie tylko prawne, ale też dzielenie się własnymi doświadczeniami i doświadczeniami innych osób, które pomogą Ci spojrzeć na Twój problem z innej perspektywy i dadzą Ci siłę w walce, przywrócą wiarę w sukces lub pozwolą “z chłodną głową” znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.
 3. Jasne zasady rozliczeń i wyrozumiałość dla Twoich możliwości finansowych (np. płatność w ratach).
 4. Bezpośredni kontakt ze mną, bez pośrednictwa asystentów czy sekretariatu.
 5. Gdy temat jest pilny kontaktujemy się w weekendy i święta.
 6. Gwarancję tego, że to ja prowadzę Twoją sprawę od początku do końca.
 7. Także to, że ode mnie po analizie Twojej sytuacji usłyszysz same fakty i realną ocenę szans powodzenia przed Sądem, bez naciągania i zwodzenia.

Jeśli jesteś zainteresowana moim wsparciem to zapraszam do kontaktu – ustalimy strategię działania i zaczniemy rozwiązywać Twój problem krok po kroku 🙂 Ok. Rozpisałem się. Dziś trochę konkretów, ale chciałem, żebyś zapoznała się z moją działalnością, zanim na stałe „zadomowię” się u Mamalife.

Zatem serdeczności i do następnego razu 🙂

Tomasz Plasota – radca prawny (tel. 514-345-000)

Ok. Ależ się rozpisał, co? Wydaje się, że dobry z niego materiał na Blogera, jak sądzisz? 😛
A tak całkiem na poważnie. Oddałam mu dziś pióro, żebyście mogli bliżej zapoznać się z jego pracą, nim zacznie dbać o zakładkę #PoJejStronie. 

Chciałabym tylko powiedzieć, że mam nadzieję, że TY nigdy się nie rozwiedziesz. Że zawsze będziesz pamiętała o świętości małżeństwa. Życie jednak pisze różne scenariusze i jeśli jednak kiedykolwiek staniesz na życiowym zakręcie lub już na nim jesteś, zajrzyj do Mecenasa…

#poJejStronie, radca prawny, prawnik, rozwód, alimenty, #AlimentyNiePrezenty, prawnik z Warszawy, radca prawny z Warszawy, najlepszy prawnik
Mamalife i Radca Prawny Tomasz Plasota