Czy łatwo samodzielnie podróżować po Polsce z dwójka dzieci? Nie.

Przekonałam się o tym wczoraj, kiedy wyruszałam z Opola do Warszawy, by odebrać nasz samochód przygotowany do akcji #urlopwkraju (jednym z naszych partnerów jest Alphabet Polska – który na czas akcji oddał w nasze ręce aż 20 samochodów marki BMW oraz MINI – jeśli szukacie dobrego samochodu poleasingowego lub samochodu do wynajmu długoterminowego – zapraszam na ich stronę, a ja swoją drogą na pewno podzielę się wrażeniami z jazdy naszym BMW).

Już po godzinie chciałam je wysadzać na każdej możliwej stacji PKP, by po całej trasie stwierdzić, że za 2 tygodnie znajdziecie mnie gdzieś w psychiatryku 🙂 Teraz, kiedy dzieci już śpią… ładuje akumulatory na jutrzejszy START i jak to w życiu matki bywa, wierzę, że damy sobie radę! Choć jutro pewnie zmienię zdanie, kiedy tylko ruszymy w drogę i usłyszę pierwsze „mamoooo ona mnie przezywa„…

Ogólnopolska akcja Urlop w Kraju #urlopwkraju

Nie wiem czy jest jeszcze ktoś, kto o akcji nie słyszał, ale jeśli zaliczasz się do tego grona, to już śpieszę donieść o co w tym chodzi.
Jednym słowem akcja #urlopwkraju ma na celu promowanie polskiej turystyki, by pokazać Polakom, że „cudze chwalicie – swego nie znacie„. Za akcja stoi wyjątkowa osoba – Wiola , którą poznałam przy okazji naszego pobytu u Dworze Droblin i kiedy zaprosiła mnie do udziału w niej… nie zawahałam się ani na sekundę, choć wiedziałam, że wcale lekko nie będzie.

Bo urlop – urlopem, ale naszym zadaniem jest pokazać Wam Polskę, jakiej jeszcze nie znacie… od morza po Tatry, a to będzie wymagało od nas naprawdę sporo pracy (podsumowaniem akcji będzie ebook, który z pewnością ułatwi Wam podróżowanie po kraju – fajny pomysł?).

Podróżników jest tylu, ile mamy województw. Do tego dochodzą organizatorzy oraz ambasadorzy. O całej akcji przeczytacie na stronie TUTAJ, ale najbardziej zachęcam Was do śledzenia całej akcji w SM – na Facebooku TUTAJ i na Instagramie TUTAJ. Ponieważ jest o nas głośno (np. dziś o akcji opowiadał w DDTVN Ambasador Marcin Mroczek – zobaczcie link do całego nagrania TUTAJ) i będzie jeszcze głośniej w całej Polsce, super jeśli dołączycie do nas. Lajkujcie nasze zdjęcia, udostępniajcie je dalej, mówcie o akcji, używajcie hasztagu #urlopwkraju – jeśli tylko chcecie pokazać Polakom nasz piękny kraj.

Naszej turystyce w czasach pandemii taka reklama jest bardzo potrzebna. Liczymy na Was, a Wy trzymajcie kciuki za nas. Za naszą przygodę i powodzenie całego przedsięwzięcia.

W drodze losowania nam przyszło zwiedzić województwo warmińsko – mazurskie. Ogromnie się cieszę, ponieważ… nigdy tutaj nie byłam. To będzie mój pierwszy raz. W dodatku po raz pierwszy zobaczę tę okolice razem z dziewczynkami, więc cieszę się równie mocno jak one. Będziemy razem przez dwa tygodnie i choć lekko nie będzie w podroży samej… wierzę, że tej przygody nie zapomną nigdy w życiu.

Nasz plan będziemy na bieżąco dostosowywać chociazby do pogody. Mam kilka miejsc, które koniecznie chcę pokazać dziewczynkom i… Wam. Planuję też dla nich mega niespodziankę… wiecie… Mazury… namiot… ale na razie cichosza. Naszą podróż zaczynamy od Elbląga, a gdzie potem poniosą nas koła naszej BEEMKI 🙂 zobaczymy niebawem.

To jak? Będziecie do mnie zaglądali? Śledźcie moje stories na Instagramie i relacje na Facebooku.

Odkryjmy na nowa Polskę i tegoroczne wakacje spędźmy w kraju. I do tego będziemy Was zachęcać przez najbliższe 2 tygodnie. Do zobaczenia na trasie!