Lato ma to do siebie, że mniej nas, niż więcej w sieci. Widzę to po aktywności na blogu. Mojej i Twojej. Ja sama zdecydowanie mniej korzystam z sieci, chyba, że jest to związane z moją pracą. Będąc jednak na Twoim miejscu, podobnie jak robisz to Ty, ograniczałabym przesiadywanie przed komputerem właśnie do takich wpisów jak ten. Bo ten będzie w 100 % praktyczny. Specjalnie dla Ciebie.
Pomysł na niego powstał zupełnie spontanicznie. Kiedy byłyśmy z dziewczynkami w Warszawie, znajomy podpowiedział nam fajne miejsce w Powsinie (Las Kabacki), w którym znajduje się ogromny park służący do wypoczynku. Każdy znajdzie tam cos dla siebie, bo mamy w nim basen… plac zabaw, miejsca na odpoczynek, PRL-owską kawiarnię i… park linowy, o którym Wiki marzyła chyba od roku.

Sama widzisz, że nie mogło nas tam zabraknąć i żadne kilometry nie były mi obce. Jeśli Wiktoria od 3 dni nie mówi o niczym innym jak o tym, że to był najlepszy dzień z całego wyjazdu, oznacza to nic innego jak to, że udało mi się po raz kolejny spełnić jej marzenie.

Pomyślałam jednak, że nie ograniczę się tylko do tego, że w Powsinie jest fajny park linowy i warto, żebyś zabrała tam dzieci jeśli będziesz w okolicy. To byłoby zbyt proste. Przeszukałam zatem sieć pod frazą „parki linowe dla dzieci” i znalazłam kilkanaście namiarów na tego typu atrakcje w całej Polsce. Poczuj fajną, kreatywną, letnią inspirację.

Parki linowe dla dzieci w Polsce – kilka propozycji

  1. Park linowy w Powsinie – tel. 697 605 123. Warszawa
    Park linowy w Powsinie istnieje od 2007 roku. Nie jest to duże miejsce, ale masz do wyboru 4 trasy, z których dwie pierwsze  SUPER KID (dla dzieci około 5-6 letnich) oraz ODKRYWCA (dzieci 7-8 letnie) są przewidziane głównie dla dzieci, a dwie pozostałe – ADRENALINA oraz EXTREME – dedykowane są młodzieży oraz dorosłym.Park Linowy honoruje Kartę Młodego Warszawiaka i Kartę Warszawiaka. Po okazaniu karty istnieje możliwość zakupu biletu wstępu z ulgą w wysokości 20 % na wspinaczkę w obiekcie linowym działającym na terenie Parku Kultury w Powsinie.
  2. Park Linowy w Warszawie na Wybrzeżu Helskim – tel. 666 666 957. Warszawa
    Park posiada 3 trasy trudności – niska, średnia i wysoka. Trasa niska jest przewidziana dla dzieci, które ukończyły 4 rok życia i mają zdolności manualne pozwalające im na przepinanie karabińczyków. Trasa znajduje się na wysokości 1,5 metra. Trasa średnia dla dzieci od 130 cm, a trasa wysoka dla osób powyżej 140 cm.
  3. Park Linowy Bielany Warszawa – tel. 797 295 115. Warszawa
    Park posiada aż 5 tras oraz 90 atrakcji, z których najmniej ekstremalna trasa niebieska jest przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia. To świetna alternatywa dla maluchów, gdzie niebawem mam zamiar zabrać Majkę z Wiktorią, tak by każda z nich znalazła w Parku cos dla siebie

4. Park Rozrywki Julinek ok. 30 km od Warszawy
Kiedy czytałam o tym parku, zapragnęłam się tam teleportować. W jednej chwili z dziewczynkami.

5. Park Linowy Port Brzeźno Gdańsk – tel. 570 237 497. Gdańsk
Oprócz prawdziwego parku linowego z dużą dawką adrenaliny (skoki) na terenie parku znajduje się Mini Park Linowy dla dzieci od 3 do 10 roku życia. Park linowy posiada 3 trasy trudności, z których łatwa przeznaczona jest dla dzieci, które po wyciągnięciu jednej ręki do góry mają zasięg na 145cm wysokości.

6. Park Linowy Gdańsk Zoo -tel. 509 822 657. Gdańsk
Park linowy „MAŁPI JAR” to niezwykłe miejsce dla nieprzeciętnych ludzi, pasjonatów aktywnego wypoczynku, tych którzy kochają sporty na świeżym powietrzu i nie boją się nowych wyzwań.

7. Park Linowy Tarzania Szczecin – tel. 796 071 155. Szczecin
6 tras trudności dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Piękne otoczenie Jeziora Głębokiego, dodatkowo podkreśla walory Parku. Do odhaczenia będąc w Szczecinie.
System naszego parku linowego został zaprojektowany i stworzony w taki sposób, aby każda osoba bez względu na stopień sprawności fizycznej mogła przejść całą trasę ciesząc się niezwykłą przygodą.”

8. Park Linowy Doktorce – woj. podlaskie, okolice Białystoku. tel. 500 100 270
Park Linowy DOKTORCE jest jednym z największych parków w Polsce. Położony jest w pięknym lesie iglastym nieopodal rzeki Narwi . Nawet w upalne dni można tu odpocząć w cieniu i poczuć orzeźwienie płynące od rzeki.
Obecnie posiadamy 6 tras o zróżnicowanych stopniach trudności, składających się z ponad 130 przeszkód (nie licząc trasy treningowej). Na trasach, na śmiałków czekają przeszkody składające się z mostów, skoków (skok tarzana, indiański) ,kładek, belek, pętli, siatek i różnego rodzaju zjazdów (tyrolki, surfery itp)

9. Park Linowy Wiewióra – Giżycko. tel. 517 959 395
Park Linowy Wiewióra jest jedną z głównych atrakcji w Giżycku – w przepięknej stolicy mazurskich jezior. Oferuje możliwość aktywnego spędzenia czasu dla całych rodzin, grup zorganizowanych, pojedynczych gości w różnym przedziale wiekowym. Park zlokalizowany jest w malowniczym w lesie nad jeziorem popówka mała, nieopodal znajduje się również warta zobaczenia Twierdza Boyen. Nasz Park jest największym tego typu obiektem na Mazurach i z pewnością wyróżnia się również z pośród innych Parków w całej Polsce. Wyjątkowymi atrakcjami są z pewnością 4 przejazdy linowe (tyrolki) nad jeziorem, oraz unikatowy wielki basen z 10 tyś piłeczek.

10. Park Linowy Bartbo. Olsztyn. tel. 89 513 32 82
5 tras trudności, z tym różowa dla dzieci od 3 do 7 roku życia. Park Linowy jest zlokalizowany w dużym parku rozrywki aktywnej (quady, labirynt kukurydzy, place zabaw, paintball), gdzie znajdziesz sporo innych atrakcji, by spędzić aktywnie cały dzień.

11. Park Linowy na górze Równica – Ustroń koło Wisły
Jest to największy park linowy w południowej Polsce. Posiada 900m tras oraz ponad 100 atrakcji na 5 nowych trasach. Dla bezpieczeństwa użytkowników zamocowano najlepsze systemy asekuracyjne niemieckiej firmy Bornack oraz belgijski Expoglider.

12. Parki Linowe Gibon – Rewal, Ustroń Morski i Mrzeżyno – parki linowe nad morzem.
Trasy w parkach linowych Gibon podzielone na różne stopnie trudności od maluszków po dorosłych. Zabawę można zacząć od tras niskich od 0,5m nad ziemią, aż po trasy usytuowane w koronach drzew około 13m nad ziemią. W parku znajdziecie wszystkie przeszkody jakie są w parkach linowych w Polsce oraz wiele takich które powstały jako pierwsze i jedyne w parkach linowych typu GIBON na ŚWIECIE. Wszystkie trasy to prawie 5km znakomitej zabawy urozmaiconej 419 przeszkodami.

13. Termalny Park Linowy Uniejów
Park linowy nad Wartą obejmuje dwie trasy wysoka dla dorosłych i trasę dla dzieci od 3 do 13 roku życia o długości 82 metrów. Poza tym w atrakcjach wieża startowa oraz skoki wahadłowe

14. Tarzan Park – parki linowe w Łebie, Jastarnii, Władysławowie oraz w Szymabarku
4 miejsca w podobnej tematyce, o podobnych wielkościach. 5 tras, w której najłatwiejsza – trasa biała, jest przeznaczona dla dzieci bez wzrostu minimalnego.

A ponadto…

15. Park Linowy Barbarka Toruń
16. Cascader Park Kobylice koło Poznania
17. Dream Park Ochaby Wielkie (śląskie, okolice Skoczowa) – park rozrywki dla rodzin plus mały park dla dzieci
18. Park Inwałd – nie jestem pewna czy mają park linowy, ale miejsce godne odwiedzenia! 4 parki tematyczne w jednym miejscu… cos czuję, że niebawem tam pojadę z dziewczynkami 🙂
19. Park Linowy Kanyon Opole w bliskiej odległości dworca 🙂 Może się tam spotkamy? 🙂
20. Rabczański Park Linowy Rabka Zdrój

To tylko 20 propozycji Parków Linowych dla dzieci i dorosłych w całej Polsce. Takich parków jest jednak zdecydowanie więcej. Mam zatem ogromną prośbę. Jeśli w Twojej miejscowości znajduje się Park Linowy, dodaj go proszę w komentarzu podając nazwę oraz miejscowość:)
Nie tylko ja, ale również inne osoby, będą Ci ogromnie wdzięczne!

A tymczasem… cudownych wakacji nadal w iście sportowym wydaniu 🙂

Do zobaczenia gdzieś w Polsce!

ahoj…

Jeśli masz ochotę mieć pod ręką ściągę – pobierz PDF tutaj – 20 atrakcyjnych parków linowych w Polsce