Jakiś czas temu, miałam usilną potrzebę załatwienia kilku ważnych spraw na mieście, bez towarzystwa dzieci. Tak się zdarzyło, że tego dnia był u nas Mateusz. Trójka dzieci. Ja – szykująca się do wyjścia i On – Tata. Początkowo chciałam zmienić moje plany, bo obawiałam się, czy sobie poradzi. Ale postanowiliśmy, że to co mam zrobić, nie może czekać, więc nie mieliśmy innego wyboru. Został sam z trójką dzieci. Już za chwilę przekonasz się, że nigdy, ale to nigdy nie powinnaś zostawiać swojego dziecka albo dzieci pod opieką ich Taty. Nigdy. No chyba, że chcesz żeby to się skończyło tak jak u nas …

Ileż ja się włosów narwałam z głowy, zastanawiając się, jaki widok zastanę po przyjściu do domu. Akurat zostawiłam ich w porę obiadową, z instrukcją zamówienia pierogów z dowozem do domu. Zdecydowanie najbardziej bezpieczna opcja, bo pierogi wszyscy lubią. Siedziałam na spotkaniu i przebierałam nogami, by ukradkiem wyjść do toalety i móc zatelefonować, z małym krótkim pytaniem: „Wszystko u Was gra?”. Nim zdążyłam się wymknąć, dostałam krótką wiadomość: „Wracaj szybko …”. Zdajesz sobie sprawę, co czułam? Widmo pasma nieszczęść miałam przed oczami. Nerwowo odliczałam minuty by wyjść, a gdy tylko zakończyłam z powodzeniem spotkanie, wybiegłam jak poparzona.

Widok, który zastałam w domu, totalnie mnie zaskoczył i rozkleił. Tego, co zrobili w ogóle się nie spodziewałam. Wyglądało to mniej więcej tak.

Tygr-37

tygr-21

tygr-20

tygr-23tygr-24tygr-25tygr-26tygr-27
Dobrze widzisz Kochana. Stałam w pokoju i przecierałam zmoczone oczy. W domu czekała na mnie ogromna pizza w kształcie serca, własnoręcznie przygotowana przez ich czwórkę. Co z tego, że ciasto drożdżowe robione na szybko w TM? Wszystko było tak pyszne, że nawet nie zauważyłam, że po ich kucharzeniu będę musiała trochę posprzątać. W tamtym momencie nie liczyła się mąka na podłodze. Liczyło się to, że byli cali i … zadowoleni! Oczywiście po serii uścisków i zjedzeniu niespodzianki, którą mi zaserwowali, zaczęli opowiadać co robili z Tatą, podczas mojej nieobecności. Najpierw przygotowali obiad.

tygr-16

Potem Tata postanowił być kreatywny i zaserwował im zabawę, w którą sam bawił się z rodzicami, gdy byli mali. Gdy mi to opowiedzieli, przypomniałam sobie, że to również była nasza ulubiona rozrywka – zabawa z chrupkami kukurydzianymi. U nas królują Tygryski, a z racji tego, że ich najnowszy produkt posiada w swoim składzie dodatek kaszy jaglanej, którą tak bardzo staram się dzieciom przemycać w ich diecie, są to ostatnio nasze ulubione przekąski. Wiadomo nie od dziś, że kasza jaglana jest królową wszystkich kasz. Jest bogata w białko, oraz witaminy z grupy B, a także miedź i żelazo. Najnowsze tygryski mają też przekreślony kłos, a to oznacza, że są całkowicie bezglutenowe. 

tygr-5tygr-1tygr-2tygr-3tygr-4
tygr-8tygr-11tygr-10tygr-13

Uwielbiam te chrupki nawet i ja i nie ukrywam, że często chrupię je kiedy mam ochotę coś przegryźć. Po obiedzie zresztą sama dołączyłam się do ich zabawy i okazało się, że miłe wspomnienia z lat dziecięcych wróciły. Ach, co to była za zabawa. Zdecydowanie polecam. Musisz to spróbować!

tygr-30tygr-31tygr-33

Potem Bartek bawił się z nimi w urządzenia (taka ich tajna gra, w której Bartek jest urządzeniem, a oni robią z nim co chcą). W międzyczasie szybko przygotowali pizzę, o której Ci wspomniałam. I nie potrzebowali nawet zamawiać pierogów. Poradzili sobie lepiej, niż mi się wydawało.

Tygr-2Tygr-3
Tygr-8Tygr-6

Dlatego nigdy nie zostawiaj dziecka w domu razem z Tatą, jeśli nie chcesz się przekonać, że sobie poradzą! Lecz jeśli chcesz wiedzieć jak to jest i dać im szansę zaskoczyć Cię, to koniecznie musisz to zrobić. Utarło się, że tak jak mama – tata nigdy sobie nie poradzi. I wiesz co? To guzik, a nie prawda. W naszej sytuacji Bartek nie podał Małej tylko piersi. To oczywiście moje zadanie. A tak zrobi zawsze wszystko to co ja, ale po swojemu. Tata to Tata. On też zasługuje na to, by spędzać czas sam na sam ze swoimi dziećmi. Nie odbierajmy mu tego, tylko dlatego, że coś nam się wydaje …

A im bardziej się przełamiemy, tym więcej wolnego czasu zyskamy.

tygr-34

A jak często Ty zostawiasz ich sam na sam? Zrobili Ci kiedyś taką niespodziankę?

A teraz mała niespodzianka. Do opowiedzenia mojej zabawnej historii z Bartkiem w roli głównej, zaprosił mnie partner wpisu, którym są właśnie Tygryski. Już dziś wieczorem, będę mieć dla Was mały konkurs, gdzie do wygrania oprócz zestawu najnowszych Tygrysków z kaszą jaglaną, o których więcej przeczytasz TUTAJ, drewniana kolejka Smiki, która z pewnością umili Wam nie jeden rodzinny wieczór. Co należy zrobić by wziąć udział w konkursie? Obserwuj mój Fb właśnie TUTAJ i weź udział w zabawie!

Kolejkę SMIKI oraz zestaw Tygrysków wygrywa Ewelina Mech. Gratuluję i proszę o wiadomość na priv.