3 MIESIĄCE dzielą nas od lipca – miesiąca w którym To MY, kobiety będziemy celem męskich spojrzeń! Choćby tym mężczyzną był tylko nasz mąż patrzący gdy leżymy na działce koło domu! Gdy weszłam dziś do Calzedonii, widok pięknych kostiumów, przyprawił mnie o dreszczyk emocji. Jednocześnie zdałam sobie sprawę z tego, że od zeszłego sierpnia nie spełniłam wielu swoich punktów z listy „must have” do lata. Cóż. Nie wszystko zawsze idzie gładko. Nadal walczę z kilkoma kilogramami, które zostały mi po ciąży i o ile mogłabym przymknąć na to oko, o tyle w szafie czekają fajne ciuchy z czasów 50 kg i żal mi się z nimi pożegnać. A ponieważ już zaczął się ten czas, kiedy jesteśmy atakowane dietami cud oraz tymi w stylu „ze mną schudniesz 20 kg w jeden miesiąc”, postanowiłam rozprawić się z kilkoma błędami, o których powinnaś pamiętać i ich nigdy nie popełniać – jeśli chcesz tak jak ja, schudnąć do lata i być naprawdę FIT!

kay-17

Nim zatem dowiesz się ode mnie, co powinnaś zrobić, by móc schudnąć, najpierw napiszę Ci, czego NIGDY nie powinnaś robić! Czyli zacznijmy od … końca! Gotowa? Zaczynamy.

1. Nie licz na diety cud.
One nie istnieją. Jeśli przypadkowo natkniesz się w internecie na szybkie diety cud, które w mig pozwolą Tobie cieszyć się nienaganną sylwetką – wciśnij Delete! Nie ma diety, która szybko i bezpiecznie da Ci szansę zrzucić kilogramy, które same przecież nie wyhodowały się w sekundę. Zatem jeśli ktoś oferuje Ci takową dietę – żeruje na Twojej niewiedzy i na Twoich pieniądzach. Nie daj się!

2. Głodówka nie jest dobrym rozwiązaniem.
Nigdy nie byłam fanką głodówek mających jeden cel –schudnąć. Owszem. Posty lecznicze to zupełnie inna para kaloszy i stwierdzam, że umiejętnie przeprowadzony post, może „wyrządzić” nam dużo dobrego. Ale głodzenie się w nadziei, że „a nuż schudnę” to najgorsze rozwiązanie z możliwych, kończące się najczęściej atakami głodu, efektem jojo i wieloma problemami, do pojawienia się których, droga jest naprawdę krótka.

3. Sama dieta nie wystarczy.
Powiedzmy, że podjęłaś decyzję i wybrałaś dietę, która wydaje się być naprawdę sensowna. Czy to wszystko? Nie. To dopiero początek. Chudnięcie to długotrwały proces, który nie powinien trwać miesiąc czy dwa, jeśli do zgubienia masz trochę kilo. Zmiana nawyków żywieniowych otwiera Ci drogę do wielu innych zmian – między innymi swojego trybu życia. Pamiętaj o tym!

4. Nie myśl, że ruch nie jest Ci potrzebny!
Ten punkt ściśle wiąże się z punktem nr.3 i jest składową całego procesu, o którym piszę. Generalnie zawsze byłam wierna tzw. Triadzie Chudnięcia. Po pierwsze dieta, po drugie ruch, po trzecie suplementacja. O znaczeniu ruchu nie muszę zbytnio pisać, bo wiem, że dobrze zdajesz sobie sprawę z tego, że ruch daje motywację i sprawia, że efekty mierzone gołym okiem widoczne są po prostu szybciej! Nie wspominając o tych endorfinach, które oblewają Cię po wyjściu z siłowni lub przebiegnięciu kilometra bez zadyszki. Mamy MOC! W kwestii ruchu wspomnę tylko coś, o czym szerzej rozpiszę się niebawem w kontynuacji tego wpisu. Odchudzanie to nie maltretowanie swojego organizmu. Ruch tak, ale również i on musi być umiejętnie dawkowany!

5. Wybór odpowiedniej suplementacji nie pozostawiaj przypadkowi!
Wiem, jak bardzo może kusić kupno tabletek na odchudzanie po najmniejszej linii oporu- click i gotowe. Internet. Zacznijmy więc od krótkiego ostrzeżenia. Szerokim łukiem omijałabym środki, które obiecują Ci, że schudniesz natychmiast. „20 kg w 30 dni bez wyrzeczeń. Koszt kuracji 39,99 zł”. 1 tabletka rano, 1 wieczorem. Połkniesz i świat leży u Twoich stóp. Hello? Jeśli takie ogłoszenia się znajdują, to znaczy się są na nie chętni. Czy naprawdę w to wierzysz? Jeśli zdecydujesz się włączyć jakiegoś sprzymierzeńca do swojej walki, zrób to ŚWIADOMIE. Pisząc ten artykuł przejrzałam ofertę wielu firm oferujących suplementację. Niezmiennie jednak pozostaję przy jednym ze swoich ulubionych producentów suplementów, którego to Żurawina Uro Complex na drogi moczowe, uchroniła mnie 2 tygodnie temu od antybiotyku! Fora internetowe są zgodne, że ich produkt (teraz ponoć jeszcze bardziej ulepszony) Therm Line Fast zasługuje na miano jednego z lepszych preparatów wspomagających odchudzanie! Zauważ, że napisałam WSPOMAGAJĄCYCH. Żadna tam jedna tabletka i po sprawie. Owszem. Składniki aktywne zawarte w tabletce (między innymi zielona herbata, pieprz kajeński, pokrzywa czy też ekstrakt z zielonej kawy) pomagają redukować tłuszcz i cellulit, przyśpieszają metabolizm i usuwają nadmiar wody w organizmie, ale sam producent zdaje sobie sprawę, że sama tabletka nie wszystko i dlatego oferuje na swojej stronie TUTAJ np. wsparcie lekarzy i dietetyków -> TUTAJ oraz wiele cennych uwag – co jeść (TUTAJ) i jak ćwiczyć (TUTAJ – zestaw filmików), by odchudzanie było skuteczne, a nie tylko by było … Cóż. Skusiłam się i zrobiłam przyjaciółce pewien prezent. Ponieważ ona walczy z 15 kg na plusie od zeszłego tygodnia, wierzę, że wspólnymi siłami – ONA i ja – dla jej motywacji – zgubimy to, co niechciane na wadze!

6. Nie myśl, że poradzisz sobie sama.
Motywacja. Nic tak nie motywuje, jak po pierwsze chęć do długofalowych zmian, a po drugie wsparcie kogoś bliskiego. Kiedy przyjaciółka zwierzyła mi się, że ma dość wpadania w wir chudnięcia co rok i co lato, wspólnie na kawie doszłyśmy do wniosku, że wzajemnie możemy się zmotywować. To co widzisz na zdjęciach, to moje pudełko motywacyjne dla niej, które mam nadzieję pomoże jej zacząć i trzymać się tego, co postanowiła! Jak Ci się podoba jego zawartość? Myślisz, że dziewczyna da radę? Bo ja nie mam żadnych wątpliwości! Swoją drogą – znasz kogoś komu chciałabyś pomóc? Co powiesz na taki prezent?

kay-1kay-2kay-5kay-6kay-4Ten punkt odnosi się do jeszcze jednego aspektu. A mianowicie. Jeśli uważasz, że Twoja wiedza jest zbyt mała, że gubisz się w gąszczu tego co robić, a czego unikać – skorzystaj z usług Dietetyka! Ktoś, kto zawodowo zajmuje się odchudzaniem i jesteś w stanie zweryfikować jego osiągnięcia, może być strzałem w 10! Tylko pamiętaj – Dietetyk, a Pseudodietetyk to 2 różne osoby … o tym też niebawem!

7. Nigdy nie waż się codziennie.
Ta rada skierowana jest do wszystkich tych, którzy już zaczęli … Codzienne wchodzenie na wagę bywa frustrujące. Zwłaszcza wtedy, gdy np. waga wzrasta, a Ty zastanawiasz się gdzie popełniłaś błąd i zniechęcona brakiem efektów, przerywasz to, nad czym pracowałaś tyle czasu. Dlatego nie waż się codziennie, bo waga nie jest jedynym wyznacznikiem Twojego chudnięcia. To są również centymetry, ale także poprawa Twojego zdrowia i samopoczucia. Ciesz się zatem z każdego małego sukcesu, a z porażek umiej wyciągnąć lekcję.

8. Nigdy się nie poddawaj!
Nikt nie jest doskonały. Popełniamy błędy i taka jest nasza natura. Taki błąd możesz popełnić i Ty. Pamiętaj jednak, że do odważnych świat należy i nawet jeśli po drodze upadniesz to wstań. Lato za 3 miesiące, ale do kolejnego jest jeszcze sporo czasu, no nie? Wyznacz sobie zatem REALNY CEL. Ile kg chcesz zrzucić? Na stronie Therm Line znalazłam ciekawą notkę. A mianowicie – 35 niezależnych kobiet testujących Therm Line Fast przez okres 5 tygodni zrzuciło średnio 5 kg swojej wagi. Co Ci to mówi? 

 Całkiem możliwe zatem, że jeśli naprawdę chcesz schudnąć, to zdążysz do lipca i będąc na plaży, ani przez moment nie pomyślisz, że mogłaś coś zrobić – bo zrobiłaś i Twoje ciało będzie tego najlepszym dowodem.

Kochani! Bardzo się napracowałam przy tym wpisie, zarazem tworząc jego kontynuację właśnie dla Ciebie! Będzie mi niezmiernie miło jeśli zechcesz zalajkować, puścić go dalej lub skomentować! Dziękuję! 

*Partnerem wpisu jest firma Olimp Labs

kay-8kay-10kay-11kay-13kay-14kay-15kay-16