Jest takie miejsce w Polsce, w o którego istnieniu nie miałam pojęcia. Dziś, wiedząc, że to miejsce jest, mogłabym wracać do niego każdego dnia. Siedziałabym na trawie i rozkoszowałabym się błogą ciszą. Bo to właśnie ta cisza, przeplatana gwarem dzieci, była tym, czym łechatałam swój umysł ponad tydzień temu, kiedy rankiem spakowałam się do auta, by po 4 godzinach wylądować u Angeliki, w nadziei na jednodniowy reset!

I tak sobie myślę, że chętnie opowiedziałabym Ci o tym miejscu najpiękniejsza i najprawdziwszą historię, ale żadne moje słowa nie oddzadzą magii tego miejsca.
Bo jeśli ktoś, podobnie jak ja, woli naturę, niż pisk pędzących samochodów, a zapach lasu działa na niego tak, że najchętniej schowałby go do słoika, zamknął i wąchał każdego dnia, to znaczy, że to miejsce musi koniecznie zapisać sobie na swojej liście „mush have” i przyjechać tu. Choćby jutro.

Nie jest to miejsce znane, bo działa zaledwie od kilku miesięcy, ale wierzę, że za rok o Sadach Klemensa będzie głośno. Sama mam zamiar nie poprzestać na jednorazowej wizycie i czekam z niecierpliwością, aż właściciele zrobią tam jakąś bazę noclegową. Wtedy obiecuję – będę pierwszym gościem na liście. I posiedzę tam tydzień. Albo i dwa. Do znudzenia.

Choć, czy faktycznie to może się znudzić? …

Kochane, co by tu dużo mówić. W Baśniowych Sadach Klemensa jest wszystko. Są dmuchańce i ciuchcia ciągnięta traktorem. Jest piasek i plac zabaw. Są hamaki i huśtawki. Jest brzozowy lasek i leśny tor przeszkód. Jest grzybowy zagajnik i tajemnicze strachowisko. To miejsce z potencjałem. Miejsce, stworzone przez ludzi z pasją i kreatywnością … Miejsce, w którym mogłabym zamieszkać. A Ty?

Odsyłam Was na stronkę – Sady Klemensa. Z tego co wiem Park będzie czynny do początków października, ale przed wyjazdem zawsze zadzwońcie, czy faktycznie jest czynne. Mam nadzieję, że poczujecie sie tam równie dobrze jak my … A kto wie? Może kiedyś spotkamy się właśnie tam?

Cudnego dnia!

Jak Wam się podoba taki klimat Parku dla rodzin?

Baśniowe Sady Klemensa – 7 km od Rawy Mazowieckiej