07Wiki dopomina się farbek każdego dnia. Co chwilę słyszę „Mamusiu, masz farby?”. Lubi kolorować, a ja lubię patrzeć jak to robi. Do czasu. Gdy po kilku minutach zaczynają jej do głowy przychodzić różne pomysły, w tym próby malowanie palcami, zaraz zapala mi się światełko. Przecież tymi farbami malujemy pędzelkiem, a paluszkami – do tego są inne, jadalne, droższe. Więc co Ty na to, żeby połączyć jedno i drugie? Przeglądając zagraniczne forum, natknęłam się na fajny przepis i doprawdy nie byłabym sobą, gdybym go nie wypróbowała. W ten oto sposób powstały jadalne FARBY DIY, do malowania rękoma i pędzelkiem. Mówię Ci – Hit tej wiosny! Zapewne wszystkie składniki masz w domu, a nie potrzebujesz ich zbyt wiele! W sumie 1 podstawowy, a reszta to już kwestia kolorów. Domyślasz się co to za składnik? Takie banalne, a ja nigdy na to nie wpadłam. Matko Ty, musisz się jeszcze sporo nauczyć … 🙂 Od teraz koniec z kupowaniem farb, chyba, że do szkoły. Choć, ciekawe jakby zareagowali, jakby Wiki im w pojemniczkach takie farbki przyniosła. I jeszcze w dodatku powiedziała, że ja sama zrobiła. Byłyby w szoku? 

JADALNE FARBY DIY

nowe-1-615

Co potrzebujesz?

  • naturalny jogurt 🙂 ja użyłam sojowego naturalnego
  • barwniki (ja użyłam kakao, kurkumę i czerwoną, słodką paprykę). Oczywiście sproszkowany burak albo chlorella mile widziane, a potem tylko zasady łączenia kolorów i naprawdę możesz stworzyć cuda. Tutaj sprawdzą się też jadalne barwniki spożywcze w proszku
  • opcjonalnie miód

W pojemniczkach wymieszaj jogurt z barwnikami, dodaj po łyżeczce miodu. Gotowe 

Powiedz, że przepis bombowy, co? Dodatkowo to naprawdę maluje. Wiki miała frajdę a i ładnie się domyło i Mama spokojna, że jak zje to krzywda jej się nie stanie. Same plusy, zero minusów. A! Tylko pamiętaj, że kurkuma barwi, choć nasz biały stolik domył się bez problemu, zaraz po skończonej zabawie. 

Teraz nie pozostaje Ci nic innego jak wypróbować ten przepis. Daj znać, czy było fajnie, prace artystyczne mile widziane  🙂

nowe-1-618nowe-1-619nowe-1-620nowe-1-621nowe-1-622

Buziaki 

Ps. Spineczka Wiki – Turlu TUTU  (piękne, ręcznie wykonane spineczki, fantastyczne na prezent, możliwość wybrania swoich hitów i umieszczenia ich w specjalnej ramce – zobacz sama ->  Spineczki idealne na prezent )

Miło mi będzie jeśli udostępnisz ten wpis dalej 🙂