Zaczyna się Mundial 2018. Do pierwszego meczu Rosja – Arabia Saudyjska, pozostało ponad 2 godziny. To czas, kiedy piłka nożna i faceci (przystojni w dodatku), biegający w przepoconych koszulkach będą ważniejsi niż Ty. A przynajmniej ważniejsi w ciągu tych 90 minut. Nie żebym miała jakieś ale, bo nie mam. Wszak każdy może się w życiu czymś pasjonować, a że zdecydowana większość mężczyzn pasjonuje się właśnie tym, to co zrobić? Ano, zagryźć wargi i sobie poradzić. No chyba, że dobraliście się idealnie i oboje lubicie oglądać mecze. Kiedyś, kiedy moją ulubioną telenowelą był Zbuntowany Anioł, też lubiłam oglądać mecze.  i grać. W zasadzie nadal lubię. I to bardzo. Z pewnością obejrzę niejeden mecz z Mundialu i będę kibicować Polsce. Ale z opowiadań koleżanek wiem, że dla niektórych czas Mundialu to dość ciężki okres. A jak już są dzieci to cięższy razy dwa. Bo nie zawsze o porze meczu dzieci śpią i obowiązek ich wieczornego kapania, usypiania i czytania bajek do poduszki spada tylko na Ciebie. Bo ON musi obejrzeć mecz. W dodatku okrzyki bojowe wydają się być zdecydowanie głośniejsze, potrafią wybudzić te już uspane dzieci i koło się zatacza. Jak więc przetrwać? Mam dla Ciebie krótki przewodnik jak wytrzymać ten czas. Podaj go dalej.

Mundial 2018 – poradnik przetrwania dla kobiet

1. Zaproponuj mężowi by wyszedł z domu. Jeśli nie lubisz oglądać meczów, zaproponuj mu by w tym czasie wyszedł do ludzi. Spotkał się z kumplem, przyjacielem lub po prostu poszedł do lokalu obok. Tam w spokoju obejrzy mecz on, a Ty będziesz mieć spokój w domu.

2. Zrób mu prezent. Jeśli chcesz by w tym czasie nic nie rozpraszało Twojej uwagi możesz sprawić mu nie drugi telewizor, ale… słuchawki bezprzewodowe. On ogląda i słucha. Czasem coś krzyknie, ale Ty masz za to ciszę jakich mało.

3. Włącz go w obowiązki domowe przed meczem. Zaproponuj mu, że ten czas będzie jego, gdy wszystkie obowiązki związane z wieczornymi rytuałami podzielicie pomiędzy Waszą dwójkę przed meczem. Dzieci do tego czasu będą wykapane, przebrane, a gdy rozpocznie się mecz wystarczy, że Ty je uśpisz, lub… one dołączą się do Taty i usną na kanapie. To też jakiś sposób na wolny wieczór.

4. Przyłącz się do niego. To chyba najlepsze rozwiązanie. Możesz oglądać jak wyglądają partnerki naszych piłkarzy na przykład, bo na piłkarzy gapić się nie wypada. Etam. Wypada. Raz na jakiś czas popatrzeć można. I się pośmiać. Razem. Wspólnie. Miło spędzić czas. Wszak Mundial nie trwa wieki, choć wydaje się, że tak właśnie jest. Zaraz się skończy, a Wy wrócicie na właściwe tory.
Ps. Jeśli totalnie nie znasz się na piłce nożnej, naucz się przed Mundialem podstawowych zasad kopania piłki na boisku. Poczytaj co to jest spalony, rzut karny, rzut wolny. Kim jest obrońca, a kim napastnik. Poznaj naszą drużynę. Zaskocz swojego faceta. A może on kiedyś zaskoczy w taki sam sposób Ciebie?

Tak czy siak. Kobiety. Mamy. Dzieci. Powodzenia 🙂

Polsce życzę niezłych goli. Dajcie czadu!

a facetom niezapomnianych wrażeń. Bawcie się dobrze i nie zapomnijcie o nas. Może jakiś prezencik przed rozpoczęciem Euro? Zapamiętajcie. Kobietę można zawsze udobruchać 🙂 A jak!

„Życie jest jak piłka nożna – druga połowa meczu jest zawsze ciekawsza…”