Od kilkunastu dni dziewczynki uczą się języka angielskiego, w bardzo nietypowy sposób, który początkowo nie wzbudzał mojej sympatii. Miałam mieszane uczucia, tym bardziej, że kiedy poszłam raz z polecenia do Empiku, nie mogłam przetestować mówiącego długopisu.
Mimo wszystko sąsiadka wciąż zachwalała serię książek z długopisem Ting, a moje negatywne nastawienie topniało z dnia na dzień.

Długopis Ting – pomysł na czytanie, zabawę i naukę

 

W końcu dałam się namówić. I tym sposobem, w naszym domu pojawił się długopis Ting oraz, na pierwszy ogień, seria #LeoEnglish do nauki języka angielskiego.

Pierwsze wrażenie było naprawdę fajne, ale dopiero możliwość codziennego testowania mówiącego długopisu przez prawie 2 tygodnie, sprawiło, że jestem pewna tego, że to sprawdzony pomysł na prezent zarówno dla 3-latka, ale również dla starszego dziecka.

Ileż radości daje dziewczynkom, poznawanie podstaw najbardziej popularnego języka świata, bez mojego udziału. W serii #LeoEnglish mamy książkę, zeszyt ćwiczeń oraz dwa zestawy kart. Każdą pozycję aktywuje się poprzez podłączenie długopisu do komputera. Sam długopis ma możliwość zapamiętania kilkunastu książek. A ponieważ cieszy się ogromnym powodzeniem, jestem pewna, że seria, nie tylko ta do nauki języka, będzie systematycznie wzbogacać się o kolejne tytuły.

Jeśli chodzi o angielski, dziewczynki powtarzają usłyszane słowa za lektorem, ale nawet ja odświeżam sobie podstawy. Długopis Ting ma wbudowany głośnik i moje obawy, że będzie za cicho były bezpodstawne, ponieważ wszystko słychać dobrze i wyraźnie.

Dodam, że najdłużej siedziały nad książkami 2 godziny, z drobnymi przerwami na małe co nieco. Rozumiesz… nad książkami 🙂 Jest MOC!

Jeśli wciąż poszukujesz fajnego prezentu dla dziecka, niezależnie od okazji, TING będzie świetnym rozwiązaniem.
Polecam! Do kupienia w salonach Empik i na empik.com.