Lubicie kreatywne zabawy? My TAK. Dlatego zawsze mamy pod ręką ciastolinę, plastelinę, piasek kinetyczny (o którym niebawem), kolorowanki i wycinanki. Swojego czasu kupiliśmy też piasek księżycowy, ale ostatnio pod moją nieuwagę wylądował w toalecie. A że Wiki bardzo go lubiła, zwłaszcza za kolor, postanowiłam któregoś ranka, że zrobię jej podobny. Przeszperałam czeluście internetu i okazało się, że wystarczą tylko dwa składniki, które na pewno masz w domu, by w domowym zaciszu wyczarować razem z dzieckiem to oto cudo! A jeśli dodasz różne barwniki, masz gwarancję, że będzie kolorowo i zdecydowanie taniej niż w sklepie. 

Kolorowy piasek księżycowy 

nowe-1-160

Co potrzebujesz?

Do mojego piasku użyłam: (przepis oryginalny znajdziesz tutaj *)

  • 2 szklanki mąki pszennej
  • 1/4 szklanki oliwki dla dzieci

Potem całość podzieliłam na dwie części i do każdej dodałam barwnika spożywczego w proszku, po czym wymieszałyśmy wszystko z Wiki rękoma. Mieszałyśmy tak około 10 minut. Po tym czasie piasek był gotowy do zabawy. 

Jedyne co musisz zapamiętać, to to, że masa plastyczna ze względu na oliwkę jest dość tłusta, dlatego albo starannie po, umyj podłogę, by nikt na niej orła nie wywinął, albo po prostu niech dzieciaki bawią się na jakimś kartonie lub brystolu. 

Prawda, że prosto?

nowe-1-157nowe-1-159nowe-1-158nowe-1-161nowe-1-152

nowe-1-162-horz