Łóżko domek – jak się sprawdza w pokoju dziewczynek

przez Mamalife

Dostaję od Was mnóstwo zapytań o łóżko domek, które widzicie na zdjęciach od jakiegoś czasu. Pytacie mnie, jak sprawdza się to rozwiązanie, czy jestem zadowolona, jakie są plusy, a jakie minusy. Rozwiewam więc wszystkie wątpliwości, jeśli takowe jeszcze macie 🙂

Łóżko domek – dla kogo?

Zawsze podobało mi się to rozwiązanie. Podglądałam Pinteresta i marzyłam o takim łóżku dla Wiki. Niemniej ona lubiła zdecydowanie nasze łóżko, więc odkładaliśmy w czasie wszystkie nasze plany. Z czasem urodziła się Maja, która również spała i nadal sypia z nami, o czym pisałam Wam w TYM wpisie. Ale wiadomo, że fajnie jak ma się w domu również inne łóżko, a nie tylko sypialnię rodziców i tym sposobem postanowiłam zrealizować mój pomysł niskiego łóżeczka w pokoju dziewczynek – ich królestwa. Nadarzyła się okazja, kiedy robiliśmy mały remont mieszkania i postanowiliśmy przenieść pokoje. Oddając dziewczynkom nasza sypialnię powiększyliśmy im przestrzeń, która i tak nie jest super wielka. Zakupiliśmy łóżko domek właśnie TUTAJ. Postawiłam, że dziewczynki będą mieć wspólne łóżko, więc zdecydowałam się na rozmiar 140/200. Jest idealne dla dwóch księżniczek, a i czasem rodzice się na nim mieszczą i śpimy we czwórkę.

nowe-1-1931

Czy to higieniczne?

Gdy odwiedzają nas znajomi, pierwsze co rzuca się im w oczy to brak pojemnika na pościel. Zazwyczaj pytają, gdzie chowamy pościel i czy to rozwiązanie dla osób ceniących sobie ład i porządek w domu, zwłaszcza przy dzieciach. No więc już odpowiadam, jeśli i Ciebie to nurtuje. Chowam pościel jak sobie o tym przypomnę. Akurat w pokoju dziewczynek postawiłam na pościel, która nie dość, że przyjemna, to i piękna, więc stanowi dodatkowy atrybut pokoju. To nasza pościel od Dreamko, którą kupicie TUTAJ, a którą polecam z całego serducha 🙂 Cały pokój jest w kolorach mięty i szarości oraz bieli, więc nasza pościel komponuje się idealnie, więc co zrozumiałe, rzadko kiedy ją ukrywam. Ale jak już muszę lub chcę – chowam do szafy. Proste? Proste.

nowe-1-1932nowe-1-1936nowe-1-1934nowe-1-1933nowe-1-1937nowe-1-1941nowe-1-1939

Czy posiadanie niskiego łózka nie jest niehigienicznym rozwiązaniem? Bo przecież dzieciaki po nim skakają, wchodzą, itd … Nie 🙂 A to dlatego, że wymyśliłam, że idealnym rozwiązaniem będzie narzuta, po której dziewczynki mogą skakać do woli. O zrealizowanie pomysłu poprosiłam zaprzyjaźnione dziewczyny z Turlu Tutu i tym sposobem zawsze rano zakrywam prześcieradło taka oto stylową narzutką, która nigdy się nie ześlizguje, nie trzeba jej prasować i znów idealnie komponuje się kolorystycznie z pokojem. Już kilka razy Wam ja przedstawiałam. Fajna, prawda? Chętnych odsyłam do dziewczyn. Im więcej będą mieć feedbacku, tym większe szanse, że wprowadzą taką na stałe do sklepu. Pytałyście mnie też o kocyk – to nasza nowość, która urzekła mnie kolorami i folklorystycznym stylem. Lećcie do dziewczyn z NAP NAP — >> TUTAJ i zobaczcie co mają w ofercie. 

nowe-1-1942nowe-1-1945nowe-1-1944nowe-1-1943nowe-1-1946

Zaletą łóżka jest to, że dziewczyny w nocy z niego nie … spadają. To mnie najbardziej przekonuje to takich rozwiązań, bo cóż – wcześniej zdarzało się kilka razy upaść Wiki. A teraz? Problem z głowy.

Łóżko służy nam i do zabawy i do snu 🙂

Więc jeśli ktoś się zastanawia – to naprawdę nie musi. 

To łóżko jest na tyle fajne, że i ja … lubię w nim przebywać. Czuję się wtedy jak mała dziewczynka … Bo przyznaj – jak byłyśmy małe – my – pokolenie lat 80, to o takim łóżku mogłyśmy tylko pomarzyć …

Która z Was ma taki domek? Pochwalcie się!

nowe-1-1938

Related Posts