Kiedy Wiki mając ponad dwa lata wsiadała na biegówkę, marzyłam, żeby nauczyła się na niej jeździć w kilka dni. Niestety. Nie lubiła jej. Ani tej pierwsze, kupionej w sieciówce ani drugiej. Miała dwie. W sumie polubiła biegówkę dopiero mając ponad 3,5 roku. I od razu niemal przesiadła się na rower z pedałami.
Teraz śmiga aż miło, a Maja do tej pory patrzała i płakała. Chciała jeździć równie szybko jak siostra. Doprowadziliśmy więc biegówkę Wiki do porządku i posadziliśmy Majkę. Niestety. Po pierwszym upadku, postanowiła nie próbować dalej. Ku mojej rozpaczy…

Ale nie chciałam się poddać…

Zbiegło się to w czasie, kiedy mogłam pozwolić sobie na wybór nowych rowerków dla dziewczyn. Wiki wyrosła już z rowerka 16 calowego, więc musieliśmy poszukać 20, tak, by służyła jej przez następne 2-3 lata. A gdy Wiki wybrała sobie swój wymarzony czerwony rowerek, Maja poprosiła o różowy. Krótka decyzja i klamka zapadła. Sprzedajemy zielony rowerek Puky, a Majce prezentujemy różowy rowerek, który ma jedną podstawową zaletę, która przekonała mnie, że to będzie TEN rower, na który Majka wsiądzie i… pojedzie.

Jest bardzo LEKKI

Nasz wybór padł na niemieckie rowerki KOKUA. Zamawiając je, kierowałam się przede wszystkim jakością wykonania, oraz tym, że rowerki te są znacznie lżejsze, niż większość rowerków dostępnych na rynku. Dla porównania biegówka Puky waży 5 kg, a biegówka KOKUA 3,4 kg. I uwierz mi. Te 1,5 kg robi naprawdę dużą różnicę, zwłaszcza wtedy, kiedy mowa o rowerkach dla dzieci. Dla porównania większość rowerków 20 calowych waży około 13 kg, a ten sam rozmiar KOKUA waży tylko 9 kg.
To jak ważna jest lekkość rowerka, przekonałam się podczas pierwszego upadku Majki na rowerku Puky. Nie umiała sobie z nim poradzić. Lekki rowerek nie przygniata, a dziecko jest w stanie samodzielnie podnieść go, zanim zdąży podbiec do niego ktoś dorosły. Lekka biegówka prowadzi się… lekko, a przy tym jest szybsza, co z pewnością jest zaletą, kiedy dziecko staje się mistrzem małej kierownicy.

Co jeszcze przekonało mnie do wyboru rowerka biegowego KOKUA LIKEaBIKE?

  • aluminiowa rama, która wpływa na lekkość rowerka
  • design
  • jakość wykonania
  • Opatentowany, wyjątkowy system ograniczenia układu kierowniczego zapobiega nagłemu i gwałtownemu skręceniu przedniego koła. W przypadku bardziej zaawansowanych użytkowników element ograniczający można z łatwością usunąć.” – czytając to, miałam świadomość, że KOKUA jest dobrym, bezpiecznym wyborem.
  • rowerek posiada amortyzowany tylny wahacz, co wpływa na lepszy komfort jazdy.
  • możliwość dokupienia hamulca i błotnika

Rowerki KOKUA są w pełni bezpieczne, co potwierdza nadany certyfikat, o zgodności towaru w zakresie bezpieczeństwa zabawek. To świadomy wybór, którego mam nadzieję nie pożałuję.

Powiem Ci zupełnie szczerze. Majka od kilku dni nie mówi o niczym innym, jak o tym, by jeździć na rowerku. Moje obawy, które miałam przy Wiki, przy Majce są całkowicie bezpodstawne. Młoda jeździ chętnie i coraz lepiej. Po 2 godzinach jazdy metodą „krok tu, krok tam„, zaczęła rozpędzać się i unosić nogi. Znudzona jazdą, sama prowadzi rowerek, a nawet jeśli to ja bawię się w tragarza, mój kręgosłup na tym nie cierpi.

Rowerek ten może być świetnym prezentem dla dziecka. Sklep oferuje 11 kolorów biegówek Jumper (cały biały lub czarny jest przepiękny), oraz rowerki drewniane z ciekawymi akcesoriami. I w pełni posłuży dziecku nie tylko przez co najmniej 2 lata, ale z powodzeniem można odsprzedać go w dobrej cenie lub podarować komuś innemu. Tak mam zamiar zrobić, wszak trzeciego dziecka nie przewiduję, no chyba, że po drodze wpadłabym jak śliwka w kompot.

Rowerki KOKUA można kupić TU. Nasza biegówka przyszła po 2 dniach, a rowerek dla Wiki przyjdzie w tym tygodniu. A potem tylko witaj wiosno i całogodzinne spędzanie czasu na dworze.

Lubię to, a Ty?