Było jej bardzo smutno, gdy szłam do porodu. Musiała po raz pierwszy w życiu zostać beze mnie. W dzień i w nocy. A gdy wróciłam do domu, by po dwóch dniach znów znaleźć się w szpitalu z Mają i spędzać tam większość dnia, widziałam jej niepocieszone oczy.

Co wieczór naszym rytuałem było czytanie książek, a teraz wstawała, gdy mnie już nie było, a gdy wracałam słodko spała, po raz pierwszy tuląc szmacianą Lalę. Jej nową przyjaciółkę. Przytulankę. Tak było jej bezpieczniej i raźniej. Raźniej bez Mamy.

Pewnego razu urwałam się ze szpitala w porze popołudniowej i postanowiłam sprawić jej niespodziankę. Nie spodziewała się mnie, więc wiedziałam, że będzie zaskoczona i szczęśliwa. Ale nim dotarłam do domu, odwiedziłam swój ulubiony sklep z książkami by poszperać i znaleźć coś wyjątkowego. Gdy na półce zobaczyłam – 

Uśmiech dla Żabki

już wiedziałam, że muszę ją zabrać do domu. Że sprawię jej prezent i przyjemność. Nie sądziłam, że odkąd ta książka zapełni jej mini książkowy regał, stanie się jej ulubioną wieczorną książka, czytaną przez Tatę, na czas, gdy mnie nie było w domu. Bo opowiada o tym, jak smutna mała Żabka dostaje uśmiech od swojej Mamy, przesyłany jej przez leśne zwierzątka. Bo Mama Żabka, będąc daleko od niej, poczuła ukłucie w sercu, to był znak, że jej córeczka jest smutna, smutna bez niej i chciała to zmienić. A ponieważ w danej chwili nie mogła być przy niej, znalazła inny sposób. Piękna opowieść o tym, jak wielką moc ma szczery uśmiech. Niczym serdeczne zaklęcie może przemienić smutek w radość. Uśmiech niesiony na twarzach leśnych bohaterów dotrze do małej Żabki i ociepli jej serce. Gwarantowane, że ociepli serducho Twojego szkraba i … Twoje.

nowe-1-234nowe-1-232nowe-1-233

Pokazuje też, że Mama zawsze … wraca

Must have, gdy zostawiasz dziecko pod czyjąś opieką. Pocieszy i ukoi. Zapewni zabawę, wzruszy. Uśpi do snu …

Ci sami autorzy wydali kolejną pozycję, która uczy Dziecko wrażliwości, a nam pokazuje co może sprawić, by każdy dzień był udany i po prostu fajny.

Proszę mnie przytulić

nowe-1-235

Tę prostą tajemnicę zdradził któregoś razu Tata Niedźwiedź swojemu Niedźwiadkowi. Powiedział :

„Najlepsze jest mocne przytulenie się do kogoś”

Znasz ten sekret? Wystarczy się do kogoś mocno przytulić, a świat stanie sie piękniejszy. I tak oto zaczęła sie przygoda Ojca i syna, a jeśli zaopatrzysz się w tę książkę, czytanie jej stanie się również Waszą przygodą. Może zainspiruje? Na pewno nauczy, że płynący z głębi serca gest, może zmienić dużo w czyimś życiu. Ale …cichosza. Nie zdradzę nic więcej. Ty po prostu musisz to przeczytać, a potem poczytać Twemu Maluchowi. I każdego dnia będziesz go tulić na potęgę. Go, Twojego męża, może nawet z nadmiaru emocji utulisz sąsiadkę lub przypadkowego przechodnia? 🙂 

Zaopatrz się też w światowy bestseller.

Elmer – słoń w kratkę

Słoń to taki fajny, kolorowy, co każdemu pomoże, w świat wyruszy by Misia znaleźć, każdego pocieszy, choć mu czasem smutno, że On taki kratkowaty, a inne słonie – słoniowate. Razem z Elmerkiem Twoje dziecko przemierzy świat, zbuduje poczucie włąsnej wartości, nauczy się tolerancji i przekona się, jakie to ważne by znaleźć sobie przyjaciół i o nich dbać. Na dodatek, gdy Maluch zakocha się w Słoniku to z powodzeniem kupisz mu taką maskotkę, a gdy pokocha jego przygody i zatęskni za innymi to nic straconego. Rodzina Elmera wciąż się powiększa, więc bez problemu dokupisz mu kolejne książki do kompletu.

A dla Starszaków znalazłam fajna książkę edukacyjną, logopedyczną i nie tylko

Wierszyki ćwiczące języki

„Ten zbiór zabawnych wierszyków, którym towarzyszą zachwycające i pełne humoru ilustracje, to książka wyjątkowa. Jej wspólne czytanie może być świetną zabawą dla dzieci i rodziców. To doskonała pomoc w pracy z dziećmi mającymi problemy logopedyczne. Nie straszy trudnymi do wymówienia łamańcami językowymi, bo rymowanki są dostosowane do wieku dziecka. Sprawdzi się jako materiał do ćwiczenia mowy, bo jest nie tylko profesjonalnie przygotowany, lecz także niezwykle atrakcyjny dla małych czytelników.
To również świetna propozycja dla dzieci, które nie mają kłopotu z mową, ale są w wieku, kiedy wymowa się rozwija. Książka w ciekawy sposób pomaga ten rozwój wesprzeć.
Dodatkową wartością są fachowe informacje, dzięki którym rodzice mogą ustalić, czy ich dziecko powinno już daną głoskę wymawiać, i co zrobić, jeśli jej nie wymawia”

Fajna, zabawna, nic dodać,nic ująć:)

nowe-1-236

– Wiktoria lubisz książki?
Co?
– Pytam Kochanie czy lubisz książki?
Tak, lubię, lubię Mamusiu, ale nie przeszkadzaj mi bo oglądam Dorę.
– Ale powiedz mi tylko, czemu lubisz książki?
Bo to samo życie Mamo, życie, rozumiesz? 🙂