Miałam kilka razy sytuację, kiedy chciałam szybko i tanio nadać paczkę będąc na wakacjach. Tak było na przykład w czasie tegorocznego urlopu w kraju. W Muzeum Mydła i Brudu kupiłam fajne kosmetyki i chciałam sprezentować je siostrze. Zależało mi na tym, aby ktoś odebrał moją paczkę i przekazał ją dalej. Bawienie się w szukanie punktów odbioru przesyłek kurierskich w obcym mieście to nie było dla mnie.

Czy i Tobie zdarzyła się kiedyś taką sytuacja? Jak sobie poradzić?

Z pomocą przyszedł mi serwis Furgonetka.pl

Z pewnością nazwa nie jest Tobie obca, ale być może nigdy nie korzystałaś z takiego rozwiązania. Ja urok Furgonetki odkryłam stosunkowo niedawno. Co to takiego i jak to działa?

Furgonetka.pl to serwis który pozwala szybko i tanio zamówić kuriera do domu, do pracy lub w jakiekolwiek miejsce będąc na wakacjach. Ja kuriera zamówiłam do hotelu w Solcu Kujawskim. Na recepcji wydrukowano mi list przewozowy, kurier odebrał paczkę i już następnego dnia była u Anety. Fajnie, prawda?

Oprócz opcji zamówienia kuriera można korzystać z punktów odbioru i nadawania paczek. A tych punków jest naprwdę dużo ponieważ serwis Furgonetka.pl obsługuje wiele firm kurierskich, między innymi: DHL, DPD, UPS, GLS, Fedex, Inpost, Paczka w ruchu, a także od niedawna Paczkomat.

Być może zapytasz, czy nie lepiej nadać paczkę korzystając bezpośrednio z usług ulubionej firmy kurierskiej? Przecież będzie taniej. Też tak myślałam. Kiedyś wydawało mi się, że taka usługa jest dużo droższa. A jednak. Jest TANIEJ! Taniej, szybciej i bezproblemowo. Porównałam ceny kilku przewoźników paczek kurierskich na ich stronach www oraz ceny nadania tych samych paczek przez serwis Furgonetka. Tutaj taniej o 2 złote, tutaj o 3 zł. Warto? Jasne! Zresztą zobacz sobie sama cennik FedEx. Naprawdę opłaca się korzystać z Furgonetki.

Ok. Załóżmy, że chcesz nadać przesyłkę będąc gdzieś w Polsce, albo jesteś w pracy lub nie masz możliwości wyjść z domu, a paczka musi koniecznie wyjść. Co robisz?

Ściągasz aplikacje Furgonetka.pl (tak będzie Ci prościej monitorować przesyłkę, choć możesz to zrobić spokojnie z poziomu strony www). Następnie bezpłatnie się rejestrujesz i przechodzisz do działania. Chcąc nadać paczkę wybierasz przewoźnika oraz zaznaczasz czy samodzielnie dostarczysz paczkę do punktu czy zamawiasz kuriera do siebie. Całość trwa kilka minut. Jeśli czegoś nie wiesz, możesz liczyć na pomoc biura klienta, które pomaga w każdej sytuacji. Co prawda ja pomocy nie potrzebowałam, ale fajnie jest wiedzieć, że można na nich liczyć.

A wiecie co najbardziej mi się spodobało? Transparentność ceny, a także możliwość sprawdzenia, jaki kurier na daną wielkość paczki ma najniższą cenę.
Ogromną zaletą jest też to, że masz wszystko w jednym miejscu. Dla mnie to świetne rozwiązanie i zastanawiam się, jak to zorganizować w swoim sklepie, żebyście za przesyłki płacili mniej. To jednak temat, którym zajmę się zaraz po naszym powrocie. Czytałam, że Furgonetka.pl to najlepsze i najtańsze przesyłki kurierskie dla sklepów internetowych, czyli właśnie dla mnie. A ponieważ czeka mnie otwarcie kolejnego sklepu (o tym niebawem!) to muszę znaleść najbardziej korzystną opcję zarówno dla mnie i dla Was. A tutaj widzę spory potencjał na współpracę.

Przed nami wakacje. Czas, kiedy nadawanie przesyłek z wakacji będzie – przynajmniej u nas – częstszą sprawą (my robimy prezenty dla rodziny i lubimy je wysyłać właśnie kurierem lub paczkomatem, a Wy?). Mam nadzieję, że z moim krótkim poradnikiem, wysyłanie paczek podczas wakacji będzie dla Was prostszą sprawą. A pewnie Furgonetka zostanie z Wami na dłużej. Chyba, że już jest Waszą codziennością.

Znacie serwis Furgonetka? Korzystacie z ich usług?