Kiedy pokazałam te gry na Instagramie, w sieci zawrzało. Dostałam ogrom wiadomości o to, czy to jest gra, którą warto kupić. WARTO. Bez dwóch zdań. 

Uwielbiamy z dziewczynkami planszówki. Mamy ich w domu sporo i zawsze cieszę się, kiedy jakaś firma chce nam pokazać swoje nowości. Większość gier jest zdecydowanie wartych polecenia ich i tak jest z grami od firmy Piatnik. Ostatnia paczka od nich wywołała wiele pozytywnych emocji u dziewczynek, dlatego postanowiłam się z Wami podzielić tym, co znalazło się w naszej przesyłce.

Gry PIATNIK – czyli co warto mieć w domu? Na początek HONEYCOMBS

Dostaliśmy 4 gry, których totalnie nie znałam. W ogóle wstyd się przyznać, ale ani jednej gry od nich nie miałam na półce. Szczególnie urzekła nas kultowa gra Honeycombs – czyli plastry miodu. W woreczku znajdują się 52 żetony z obrazkami. Gra polega na tym, by łączyć płytki dopasowując symbole. Im więcej symboli dopasujesz, tym więcej punktów zdobędziesz. Ale uwaga – to nie jest wcale takie proste!
Naprawdę świetna zabawa, więc jeśli nie znasz tej gry, zapisz ją sobie na liście must have do kupienia przy najbliższej okazji.

TIK TAK BUM

To dosłownie wybuchowa gra z tykającą bombą! Dosłownie! Proste zasady są zrozumiałe nawet dla kilkulatków. Dziewczyny w towarzystwie kuzyna bawiły się perfekcyjnie. W ofercie Piatnika, są aż 3 odmiany gry Tik Tak Bum. My mamy wersję Junior, ale ponoć Bombowa Impreza jest świetna nawet dla dorosłych.

ACTIVITY 

Gra Activity występuje w trzech wersjach – dostosowanych do różnych grup wiekowych. My mamy My First Activit, dla graczy od 4 roku życia. Gra pomaga wyjątkowo rozwijać kreatywność. Poza tym rozbudza słownictwo. Tylko uwaga! Przy tej grze naśmiać się może cała rodzina, więc jeśli do tej pory w ten sposób nie wyćwiczyłaś mięśni brzucha, zakwasy po jednej partyjce z dziećmi murowane!

KOSMOS jeśli lubicie eksperymenty

Tej gry w praniu Wam nie pokażę, bo niestety kiedy dziewczynki się do niej dobrały mój telefon był w naprawie, więc niestety nie udało się sfotografować tego, co się działo. A działo się sporo.

Firma Kosmos, założona w 1822, na początku wydawała głównie bajki. Na początku XX wieku, w związku z wzrastającym zainteresowaniem nauką i technologią, zaczęła wydawać czasopismo Kosmos oraz książki poświęcone tej tematyce. Misją marki jest wzbogacenie nieformalnej edukacji, poprzez wydawanie zestawów edukacyjnych, umożliwiających naukę poprzez zabawę.
Szczególny nacisk jest kładziony na pogłębianie teorii i praktycznych umiejętności poprzez własnoręcznie wykonywane eksperymenty. Eksperymenty te wykorzystują, istniejące w prawdziwym świecie, urządzenia i procesy.
Do zestawów dołączane są, bogate w informacje a jednocześnie łatwe do przyswojenia, instrukcje.
W ofercie marki znajdują się zarówno drobne produkty np. jaja dinozaurów, jak i bogate zestawy prezentowe np. zestaw do wykonania skaczących piłeczek czy hodowla kryształów.

My dostaliśmy grę w której dziewczynki pod moim okiem wykonały kolorowe skaczące piłeczki. Wyszły super, więc na pewno Wam je pokaże po powrocie do domu. Tymczasem jeśli chcecie się zaopatrzyć w tą grę polecam zajrzeć TUTAJ.

TUTAJ znajdziecie nie tylko wyżej wymienione gry, ale również wiele innych, które mogą Was zauroczyć. Przed nami jesień, długie zimowe wieczory… więc warto już teraz pomyśleć o tym, w co się zaopatrzyć, żeby nie było nudno.

Te gry polecam z czystym sumieniem.

A może znacie markę PIATNIK i teraz Wy możecie polecić mi coś ciekawego?