Kilka dni temu przeglądałam album ze zdjęciami. Moja uwaga skupiła się ne jednym detalu. To był DYWAN. Pomyślisz sobie pewnie, że skoro kręcił mnie zwykły dywan, to za pewne coś ze mną nie tak. Otóż nie. To nie był zwykły dywan. On był wyjątkowy. Towarzyszył nam przez wiele lat, kiedy jeszcze byliśmy dziećmi. 
Przypomnienie sobie tego sprawiło, że zapragnęłam mieć taki sam dywan u nas w domu. Że też wcześniej o tym nie pomyślałam. Właśnie rozpoczęłam poszukiwania tego jedynego, ale póki co znalazłam równie uroczy, który sprawił, że odżyły dawne wspomnienia…

Dziś chciałabym zainspirować Cię do tego, byś w Waszym domu również znalazła miejsce na „tajemniczy dywan„. A jeśli masz już jakiś, uczyń własnie ten, tym jedynym i wyjątkowym. Sama przekonasz się zaraz, jak bardzo wpłynie to na Wasze relacje w całej rodzinie.

Tajemniczy dywan – po co?

Nasz tajemniczy dywan miał jeden podstawowy cel. Był miejscem spotkań całej rodziny. I choć w domu mieliśmy kilka dywanów, ten jeden, leżący w salonie był dla każdego z nas niepowtarzalny. Kiedy jeszcze byliśmy dziećmi siadaliśmy na nim i słuchaliśmy opowieści, które opowiadali nam rodzice. To właśnie siedząc na nim uczyliśmy się śpiewać piosenek, graliśmy w gry i oglądaliśmy bajki.

Ile razy usłyszałam, jak z drugiego pokoju siostra wołała: „Hej, idziemy posiedzieć na dywaniku?” I szliśmy. To był nasz czas…

Dlaczego każda rodzina powinna mieć taki dywan?

  1. To wyjątkowe miejsce w całym domu, służące do tego, by rodzina choć na chwilkę mogła być razem, blisko siebie.
  2. Może stanowić element „ciszy„. Możecie się umówić, że gdy w domu jest hałas, a Wy – rodzice, potrzebujecie chwili spokoju, dzieci siadają na „tajemniczym dywanie„, by móc się wyciszyć i zrelaksować. Możecie mieć gdzieś obok ulubione książki lub zabawki, do których dzieci chętnie wrócą, siedząc na swoim wyjątkowym dywaniku.
  3. To jedyne, bezpieczne miejsce w Waszym domu. Jeśli potrzebujesz na chwilę zająć się czymś ważnym, a chcesz mieć małe dzieci na oku, możesz posadzić je na tajemniczym dywaniku – niech dzieci wiedzą, że to prawdziwa oaza bezpieczeństwa. Taka zabawa dla nich jest świetną przygodą!

Fajnie jest wymyśleć do tego jakąś historię. Możecie na przykład razem wybrać się do sklepu i kupić taki dywanik, albo też wymyśleć bajeczną historię do tego, który już macie. Może przybył do Was specjalnie z drugiego kontynentu? Albo jest podarunkiem od kogoś bliskiego? Jeśli uczynicie Wasz dywanik bajkowym elementem w Waszym domu, może okazać się praktycznym gadżetem i czymś, co Wasze dzieci zapamiętają na długie lata…
A kto wie, czy kiedyś nie zabiorą tego dywaniku do swojego domu i nie będą kontynuować tego przyjemnego zwyczaju?

Bo przeciez taki tajemniczy dywan będzie już miał swoją historię…
Waszą rodzinną…
Jedyną…
I najpiękniejszą!

Ja w to wchodzę! A Ty?