Pomimo zaczynającego się jutro remontu i tego, że Bartek w pracy do niedzieli i jestem z tym sama, więc mam pierdyliard rzeczy do robienia nie zapominam o Was, choć podejrzewam, że wpisy w tym tygodniu będą krótkie i rzeczowe 🙂 Mam nadzieję, że mi wybaczysz i poczekasz na te wszystkie słowa płynące z mojego serca. Choć pewnie Ty też w wakacje nie masz zbytnio czasu na czytanie czyiś wypocin 🙂 Ale do kawki taki post w sam raz. 

Dziś chcę zostawić Cię z przepisem na pożywne śniadanie dla niemowlaka takiego jak Maja. Ta kaszka u nas wymiata i choć przyrządzam ją na 1000 sposobów to akurat ten jest jej ulubionym. Wie dziewczyna co dobre. U nas wszelakie mleczne kaszki dla dzieci się nie sprawdziły, a że mleko pije moje, kaszki przyrządzam bezmleczne. Raz dodałam do niej mleka kokosowego domowej roboty – było całkiem, całkiem. A jeśli używasz mleka modyfikowanego przyrządź tę kaszkę właśnie na takim. To jak? Chętna na przepis?

Kaszka karobowa dla niemowlaka

nowe-1-1071

  • Kasza manna orkiszowa/ zamiennie stosuję kaszę jaglaną instant dla dzieci 
  • 3 daktyle
  • 1 czubata łyżeczka karobu lub 1 bardzo płaska kakaa dla starszych dzieci/ zamiennie owoce sezonowe
  • 1 łyżeczka oleju kokosowego

Do zimnej wody wsypuję mannę i gotuję na wolnym ogniu 4 minutki (zgodnie z opakowaniem). W międzyczasie dodaję karob i olej kokosowy. Na koniec wrzucam daktyle i chwilę gotuję razem. Potem wszystko miksuję na gładką masę. Kaszka jest dobra na ciepło ale również można podać ją na zimno jako ala budyń np. na podwieczorek. Jest bez cukru, zawiera pożywne daktyle. Olej kokosowy nadaje jej nie tylko fajnego smaku, lecz także podnosi jej walory odżywcze. Moja Lekarka Rodzinna stwierdziła, że taka kaszka to śniadanie idealne. Cóż. Jestem tego samego zdania. Mam nadzieję że i Wam przypadnie do gustu. 

Jeśli zaczynasz dopiero przygodę z rozszerzaniem diety dziecka zapoznaj się z TYM artykułem. A TUTAJ znajdziesz kilka rad jak wybrać krzesełko idealne. 

Buziaki 🙂

nowe-1-1072