Czystek dla DZIECI – 7 powodów dla których powinni go pić + przepis na domową ICE TEA.

przez Mamalife

Kiedy przychodzi lato, a na dworze panują upały, nawadnianie swojego dziecka staje się dla nas sprawą priorytetową. O ile dziecko lubi wodę, sprawa wydaje się być rozwiązana. Jeśli jednak mamy w domu dziecko, które na sam dźwięk słowa H2O dostaje gęsiej skórki, sytuacja staje się być nieco bardziej skomplikowana. Dziś zachęcę Cię, byś spróbowała z jednym z lepszych ziół, które mamy pod ręką. Czystek. Czystek dla dzieci jest z pewnością lepszą alternatywą smakową niż na przykład pokrzywa, za którą moje dziewczynki nie przepadają. Czystek natomiast piją chętnie, ku mojej wielkiej radości, bo ma on świetne właściwości, o których zaraz ci napiszę.

Czystek dla dzieci – dlaczego warto go parzyć?

Według wielu źródeł czystek mogą pić dzieci już od 3 miesiąca życia. Wiele mam w okresie letnim dopaja wodą swoje dzieci, można więc z powodzeniem wprowadzić czystek do diety maluszka. Czystek ma bardzo łagodny smak, podobny w smaku do lipy. Jeśli starszemu dziecku nie podpasuje, możne napar lekko osłodzić miodem lub wkropić kilka kropel cytryny.

  1. Czystek wykazuje przede wszystkim właściwości wzmacniające odporność organizmu. Jest bogaty w polifenole, które mają działanie przeciwzapalne. Czystek to taki naturalny antybiotyk dla dzieci (dobrze radzi sobie z wirusami i bakteriami). Niezastąpiony podczas choroby – skraca czas jej trwania. To właśnie teraz jest doskonały czas, by zaczęły go pić regularnie nasze dzieci, a na jesień i zimę cieszyły się lepszym zdrowiem.
  2. Czystek działa odstraszająco na owady. Picie codziennie naparu z czystka zmienia zapach potu, co odstrasza wszystkie insekty, w tym również kleszcze!
  3. Czystek oczyszcza organizm. Małe dzieci również potrzebują oczyszczenia, bo podobnie jak my, każdego dnia stykają się z zanieczyszczoną żywnością, a nawet metalami ciężkimi (szczepionki) itd. Czystek jest świetnym odkurzaczem organizmu.
  4. Czystek obniża wydzielanie histaminy, odpowiedzialnej za wytwarzanie reakcji na tle alergicznym. Z tego względu zaleca się, by czystek regularnie pili mali alergicy..
  5. Według niektórych źródeł czystek może wspomóc walkę z AZS, ze względu na to, że jego picie poprawia wygląd skóry, włosów i paznokci. Ponadto można przyrządzić napar i przemywać nim miejsca, które są zaognione (przemywamy wacikiem nasączonym naparem z czystka). Czystek łagodzi zmiany skórne.
  6. Czystek poprawia skład flory bakteryjnej jelit – niezastąpiony podczas kuracji antybiotykowej i po.
  7. Napar z czystka jako inhalacje w przypadku chorób górnego układu oddechowego. Jak zrobić inhalacje z czystka? Wystarczy zaparzyć 2, 3 łyżeczki czystka w misce i oddychać przez co najmniej 10 minut. Przynosi natychmiastową ulgę.

Czystek dla dzieci – jak go parzyć i jak podawać?

Nie warto kupować gotowych torebek. Najlepiej kupić czystek w sprawdzonym sklepie zielarskim lub w sklepie ze zdrową żywnością. Liście czystka parzymy nawet 3 razy (1 łyżeczka na szklankę gorącej wody. Czystek parzymy w 100 stopniach, miód dodajemy, gdy czystek osiągnie temperaturę około 40 stopni) Dzieciom możemy podawać 1-2 szklanki dziennie. Napar z czystka nie ma żadnych skutków ubocznych. Nie ma też przeciwwskazań do jego podawania.
Najlepiej smakuje ostudzony.

Orzeźwiający czystek dla dzieci –  ICE TEA na latnie upały

3 łyżki czystku zalej 6 szklankami gorącej wody. Parz 10 minut. Następnie oddziel napar od suszu. Ostudź. Dodaj sok wyciśnięty z 1 cytryny. Osłódź miodem do smaku. Dodaj kilka kostek lodu oraz miętę.

Pijcie czystek na zdrowie. i tego zdrowia życzę i Wam i nam 🙂

Ps. A już w tym tygodniu rzucę Wam wyzwanie… szczegóły wkrótce!

Related Posts