Czy warto kupić THERMOMIX? Moja opinia po 5 latach użytkowania.

przez Mamalife

 

UWAGA! TYLKO do północy 27.11.2022 THERMOMIX w promocji rat 0 %- 10,15 lub 20 rat. Najniższa rata to 287,25 lub mniej jeśli zrobimy wkład własny. Napisz do mnie lub dzwoń, jeśli chcesz mieć TM czym prędzej u Ciebie i chcesz mieć TM w GRUDNIU! – 530712620

 

Nie ma dnia, kiedy ktoś by mnie nie zapytał „czy warto kupić Thermomix, czy to raczej pieniądze wywalone w błoto„? Nie jestem zaskoczona, kiedy mnie o to pytacie, bo pamiętam, że 5 lat temu sama stałam przed koniecznością zadecydowania o tym, czy brać ten sprzęt, czy sobie darować. W tamtym okresie wśród naszych znajomych, mało osób miało Thermomix w domu, więc nie miałam okazji zapytać kogokolwiek wprost: „brać czy nie?„. Musiałam polegać na własnym przeczuciu, a to podpowiadało mi, że ten zakup posłuży mi na lata. Nie zawiodłam się. Mam to urządzenie już 5 lat i ani myślę o tym, by go komuś sprzedać.

Thermomix – czy warto kupić?

Nie jest to tani sprzęt. Aktualna jego cena to 5495 złotych i dla przeciętnej rodziny jest to z pewnością spory wydatek. Mogłoby się wydawać, że płacimy jedynie za markę, bo w Polsce nieco taniej można kupić na pierwszy rzut podobny sprzęt w Lidlu (nie będę tutaj pisała o zaletach i wadach Lidlomixa, gdyż nigdy nie miałam z nim styczności i ciężko mi cokolwiek o nim powiedzieć. Znam osoby zadowolone, ale i takie, które po kilku podejściach do Lidlomixa wybierają Thermomix – ciężko powiedzieć w jakiej grupie mogłabyś się znaleźć, gdybyś postawiła na zakup w Lidlu).

Prawdą jest jednak, że równie dobrze moglibyśmy obyć się Thermomixa, bo zupę ugotujemy w garnku, ciasto zblendujemy blenderem, na parowarze – zrobimy kotlety jak na Varomie i tak dalej… Nasze Babcie i Mamy tego nie miały, a sobie radziły. No nie?

Ale mówienie tego, to tak jakby mówić, że nie trzeba kupować odkurzacza, bo dawniej radzono sobie sama miotłą. Technika idzie do przodu i zdecydowanie największą zaletą Thermomixa jest to, że ułatwia on gotowanie, a tym samym ułatwia naszą codzienność. Jeśli miałabym ze wszystkich sprzętów w domu wybrać jeden, którego mogłabym nazwać swoim przyjacielem, to byłby to właśnie ON. Pomagał mi kiedy byłam mężatką, a teraz pomaga mi jeszcze bardziej, gdy jestem samodzielną Mamą i robię w domu czasem za dwóch. W Thermomixie wszystko przygotowuję szybciej niż, gdybym miała to robić tradycyjnie (i tak – czasem robię tradycyjny obiad w garnku i to też lubię). Najnowsza wersja (TM6) i wbudowany w niego dostęp do platformy Cookidoo połączonej ze smarfonem pozwala mi zaoszczędzać czas oraz być w kuchni bardziej kreatywną. Tutaj nie trzeba nawet umieć gotować – tutaj praktycznie gotuje się samo. Brzmi fajnie? Ok. Ale pogadajmy o wadach.

Wady Thermomixa:

 • CENA. Mówiąc o Thermomixie w kategorii wad, najczęściej pojawia się cena. Nie jest ona niska biorąc pod uwagę polskie zarobki. To z tego powodu wiele osób rezygnuje, bo wizja jednorazowego wydania 5495 złotych – przeraża. Ale… z tego powodu też wiele osób decyduje się na… raty. Całe szczęście system ratalny jest bardzo przystępny. Można też dostosować go do swoich możliwości (np. zrobić pierwszą wpłatę, podzielić na wygodną ilość rat. I tak dalej.
 • Mała misa. Wśród wad wiele osób wymienia mały garnek o pojemności około 2,5 l. Dla 4 osobowej rodziny taka pojemność jest w sam raz, choć dla większej rodziny – faktycznie – garnek może być za mały. Ale… Thermomix chcąc spełnić marzenia wieloosobowej rodziny o gotowaniu w nim… już niebawem udostępni w stałej sprzedaży Thermomix Friend. Co to takiego? To stacja dokująca, obsługująca technologię bluetooth, która współpracuje z TM5 i TM6. Zatem mając któryś z tych dwóch modeli TM możesz dokupić Thermomix Friend. Zyskujesz dwa garnki, czyli w sumie 5 L. Idealnie dla dużej familii lub na większe przyjęcia. Myślę, że to będzie fajne połączenie.
 • Głośność – niektórzy uważają, że wadą tego urządzenia jest to, że nie jest ciche. Mi praca Thermomixa nie przeszkadza, choć wiadomo, że jak miksuje coś, to jest głośno. Natomiast totalnie nie łączę tego z wadą tego urządzenia.
 • Można przytyć 🙂

A jakie są zalety Thermomixa?

 • Wielofunkcyjność – co zrobi Thermomix? Rozdrobni, zmieli, wyrobi ciasto, utrze, zmiksuje, podsmaży (smażenie jest dostępne z poziomu przepisu). Z jego pomocą zrobisz jogurt, ugotujesz perfekcyjne jajka, ma też opcję wolnowaru oraz sous vide – gotowanie próżniowe (metoda gotowania, w której żywność jest zamknięta w szczelnym opakowaniu bez powietrza)
 • Łatwość czyszczenia – nowy Thermomix posiada opcję mycia wstępnego (dzięki temu łatwo umyć misę np. po wyrobieniu ciasta). Poza tym każdy element ruchomy można myć w zmywarce.
 • Łatwość obsługi – to urządzenie jest bardzo intuicyjne i dlatego poradzi sobie z nim nawet… mężczyzna 🙂 – tak, tak – wielu Panów dzięki TM odkryło swoje kulinarne talenty.
 • Interwał – nic tak bardzo nie sprawia mi radości w TM, jak opcja interwału, czyli możliwość wyrabiania ciast – perfekcyjny chleb, makaron, pizza, ciasto drożdżowe – tutaj nie może się nie udać.
 • Oszczędność czasu – wybierasz jakiś przepis i robisz krok po kroku. Nie musisz pilnować, czy się coś przypala. Urządzenie sygnalizuje dźwiękiem, kiedy skończy się robić potrawa lub kiedy musisz przejść do następnego kroku.
 • Oszczędność miejsca – jedno urządzenie zamiast kilku – lubię to!
 • Oszczędność pieniędzy – zauważyłam, że robiąc wiele rzeczy w domu jestem w stanie zaoszczędzić parę groszy.
 • Duży wybór przepisów – w Cookidoo znajduje sie kiladzięsiąt kolekcji tematycznych (dietetyczne, dla dzieci, kuchnie świata, wege, ciasta, torty, ciasteczka, imprezy i tak dalej. To daje tysiące nowych przepisów do odkrycia.
 • Z najnowszym TM możesz planować posiłki i tworzyć listę zakupów – pomaga w świadomym gotowaniu. Możesz również obrać ziemniaki buraki i inne warzywa korzeniowe oraz… ustalić swoją liczbę porcji i przygotować posiłki tak, by nic nie zmarnować!
 • Waga – Thermomix jest także wagą – bardzo dokładną. Czasem ta opcja się super przydaje.

Jak widzisz. Dla mnie zdecydowanie więcej jest zalet niż wad. Zobacz jakie cuda 🙂

W sprawie Thermomixa zapraszam do kontaktu 530712620 – przygotuję prezentację i pomogę ogarnąć wszystkie formalności!

Zapytaj mnie o Thermomixa W PROMOCJI RATALNEJ

0 % – TYLKO DO 27.11.2022

 

Thermomix jest zatem urządzeniem, które ułatwi Ci przygotowywanie posiłków. Jest on ciekawym rozwiązaniem dla ludzi, którzy nie mają czasu na tradycyjne przygotowywanie dań. Świetnie sprawdzi się w domu, w którym są dzieci – a już na pewno będzie pomocny podczas rozszerzania diety malucha.

 

 

 

 

 

 

 

Related Posts