Wiadomo, że włosy nie przepadają za ciasnymi ozdobami, które niszczą ich strukturę. Tak się dzieje w przypadku chociażby gumek recepturek (tak, wiecie, że niektóre osoby lubią ich używać do plecenia swoich fryzur?), czy metalowych akcesoriów takich jak metalowe opaski czy spinki.
Czy do tego grona można zaliczyć frotki? Okazuje się, że tak.

Żeby frotka nie niszczyła Twoich włosów, musi spełnić przynajmniej dwa warunki.

Po pierwsze nie może być ciasna, a po drugie musi być wykonana z materiału, który sprzyja utrzymaniu zdrowej kondycji włosa. Tak jak nasze ciała lubią materiały przyjazne skórze, tak nasze włosy lubią materiały, które są dla nich łaskawe.

W tej gamie znajdziecie chociażby len, bawełnę, wiskozę czy satynę. To materiały, które znajdują zastosowanie w szyciu frotek czyli popularnych ostatnio #scrunchies. Satyna i jedwab stały się ulubieńcem pań posiadających piękne loki, bowiem to właśnie te materiały pomagają nie tylko ujarzmić kręciołki, ale również wydobywają lekko skręt (czy wiecie, że mając kręcone włosy, warto do snu wybierać poduszki satynowe lub jedwabne?).

Dobrze dobrana frotka łagodniej obchodzi się z naszymi kosmykami. Szerokie frotki (nasze midi i maxi) nie ściskają włosów, a jednocześnie trzymają fryzurę w odpowiednim miejscu. Poza tym frotka sama w sobie jest o tyle fajna, że nawet jeśli nie mamy pomysłu na fryzurę, to wystarczy dobrać sobie frotkę i upięcie gotowe.

Pamiętajcie też, by kupując frotkę zwracać uwagę na rodzaj gumy, użytej do uszycia scrunchies. Co prawda frotka ma trzymać włosy, ale zbyt ciasna niestety zamiast pomagać, będzie szkodzić, a przecież nie o to nam chodzi.

Ja pokochałam frotki. Dziewczynki codziennie zakładają inne.

Może i Ty spróbujesz i zakochasz się w Fajnej Frotce tak samo jak my? Zapraszamy do sklepu. Tylko dziś z okazji 3000 obserwatorów na Instagramie – tak, tak – rozwijamy się! – mam dla Was 30 % rabatu. Oferta działa do jutro do południa! Nie przegap promocji!

Oferta dotyczy całego asortymentu ze sklepu FajnaFrotka i nie łączy się z innymi promocjami!