Potrzebujesz na szybko dodatkowych pieniędzy. Niezależnie od tego, czy jest to wygórowany rachunek za telefon, bilet parkingowy, rachunek za leczenie czy remont w domu, niestety te nieoczekiwane płatności mogą nadejść w momencie, gdy naprawdę nie mamy dodatkowej gotówki. Jak można to rozwiązać?

Oto:

5 łatwych sposobów na szybkie zarobienie dodatkowej gotówki

1. Zbadaj swoją garderobę

Mówi się, że śmieci jednej osoby są skarbem drugiej osoby i będziesz zaskoczona, ile za niechciane i nienoszone ubrania możesz dostać się na aukcjach internetowych. Również za ubrania dziecięce. Czy robisz regularny przegląd swojej szafy i szafy swojej rodziny, żeby odsprzedać rzeczy, których nie nosicie?

2. Sprzedawaj niechciane złoto

Sprzedając złoto za gotówkę, możesz zarobić przyzwoitą kwotę bez martwienia się o to, skąd pochodzi i jak je odzyskać. Zajrzyj do swojego pudełka na biżuterię i znajdź coś, czego już nie potrzebujesz, a następnie to sprzedaj. Czasem takie rozwiązanie ratuje nas w ekstremalnej sytuacji.

3. Zostań tajemniczym klientem/ statystą w filmie etc.

Czy wiesz, że możesz nie tylko otrzymać zapłatę za bycie tajemniczym klientem, ale także wybrać godziny pracy i otrzymać gratisy? Poszukaj w internecie jakie firmy poszukują tajemniczych klientów, zadzwoń i zgłoś swoją gotowość.

Równie fajnym rozwiązaniem jest bycie statystą w filmie. 100 – 200 zł piechotą nie chodzi. Próbowałaś kiedyś?

4. Wypełniaj ankiety online

Wciąż sporo firm nieustannie poszukuje nowych pracowników, którzy wypełnią ankiety i testują nowe produkty.

5. Sprzedaj stary telefon komórkowy

Byłem zaskoczona, gdy dostałem trochę gotówki za stary telefon, który znalazłam w kartonie – nie było w nim nic złego i był w dobrym stanie, po prostu już go nie potrzebowałam. Szperaj więc i zobacz, co możesz znaleźć! A może poza telefonem znajdziesz jeszcze coś?

Sprzedawaj rzeczy, których nie używasz i porządkuj przestrzeń koło siebie. Wiosna niebawem, więc na pewno coś się znajdzie 🙂

 

A może Ty masz jakieś wskazówki, jak szybko zarobić dodatkową gotówkę? Bardzo chciałabym wiedzieć czy korzystasz z takich sposobów czy masz inne?