Co jakiś czas zadajecie mi pytania o moje propozycje prezentowe. Okazji do podarowania czegoś fajnego, swojemu dziecku, albo dziecku znajomych czy przyjaciół jest mnóstwo. I wcale nie musi być to książka, choć z pewnością jest to zawsze trafiony prezent i dziewczynki bardzo lubią takowe dostawać. Dziś pod lupę wzięłam prezenty dla 2-latka, które można kupić w sklepie internetowym empik.com, bo mam wrażenie, że z tym mamy większy problem, niż z prezentami dla 5,6 latków.

Czy 2-latek umie bawić się tą samą zabawką dłużej niż 5 minut?

Mam kilka takich zabawek, które nigdy się nie nudzą. Bezspornie jest to LEGO Duplo, które w pokoju dziewczynek stoi zawsze na widoku i Maja chętnie układa je w wolnej chwili. Bardzo lubi też klocki Mega Blocks. Ogólnie klocki są fajne, niezależnie od tego jakiej są firmy i tego czy są drewniane czy plastikowe. Ale nie samymi klockami dziecko żyje. Dla dziewczynek fajne są wszelakie lalki Barbie czy zestawy lekarskie, choć odnoszę wrażenie, że tutaj chętniej małe dziewczynki bawią się w to ze swoim rodzeństwem. U nas każdy ranek dziewczynki zaczynają zabawą w dom… Taki urok siostrzanej relacji.
No i oczywiście wszystkie ciastoliny, plasteliny, piankoliny i tym podobne rzeczy. To też nie nudzi się nigdy.

Gdyby jednak zechcieć iść w kierunku bardziej kreatywnych prezentów, mam dla Ciebie 4 prezenty, które zawsze będą strzałem w 10!

1. Memory – ćwiczenia na lepszą pamięć.
Memory dla dzieci są świetnym prezentem niezależnie od wieku. Sama lubię w nie grać, co prawda na tablecie w wersji dla dorosłych, ale lubię. I czasem przekonuję się, że to wcale nie jest takie proste. Starość, nie radość 😊. Ponieważ Maja jest zakochana we wszystkich zwierzętach świata, wybrałam dla niej Memory PetitCollage, w rządzą zwierzęce emocje. Często bawią się nimi razem z Wiktorią, a kiedy siadamy do nich razem, zaskakują mnie swoimi zdolnościami pamięciowymi. Im dziecko starsze, tym można poszukiwać takiej gry, która ma jeszcze większy poziom trudności. Dla 2,3-latka 24 karty są naprawdę wystarczające, by dobrze się bawić i sięgać do tej gry nawet kilka razy dziennie.

2. Puzzle – rozwijanie orientacji wzrokowej i przestrzennej.
Jeśli chcemy, by dziecko lubiło układać puzzle, musimy zacząć od tych pierwszych, kilkuelementowych. Pamiętam pierwsze puzzle Wiki. To były postacie z bajki Kubuś Puchatek. Mamy je do dziś na pamiątkę. Co chwilę jednak powiększamy swój arsenał puzzli, zarówno dla Mai, jak również dla Wiktorii. Tym razem Maja dostała puzzle PetittCollage, wspomagające rozwój zdolności motorycznych. W zestawie Puzzle Ocean, który kupisz TUTAJ, znajdują się 4 układanki, każda o innym stopniu trudności (3,4,5,6 – elementowe). Puzzle są wykonane bardzo starannie i spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa. Są odpowiednie już od drugiego roku życia. A wiadomo, czym skorupka za młodu nasiąknie… Z Wiki się sprawdziło. Dawniej kilkuelementowe, dziś ponad 100 to pikuś.

3. Kostki do układania – kreatywna zabawa na wiele sposobów.
Kiedy zobaczyłam te kostki, nie wiedziałam jeszcze, że mogą być aż tak kreatywną zabawą. Bo przecież kostki to kostki. Można z nich albo zbudować więżę, albo ją zburzyć i włożyć jedną kostkę w drugą. Ale można też zrobić z nich tor przeszkód i zorganizować zawody, kto przeskoczy tak, by nie zepchnąć żadnej kostki. Albo zrobić z nich mur, po którym skaczą lalki. Dziecięca wyobraźnia naprawdę nie zna granic. Kostki PetittCollage Farma (TUTAJ) oprócz kreatywności, pomagają dzieciom nauczyć się liczyć do 10 oraz odkrywają przed nimi świat zwierząt. Każda kostka zawiera rysunek zwierzęcia, cyfrę oraz jej graficzny odpowiedni. Kostki wykonane są z przetworzonego papieru, zadrukowanego farbami warzywnymi, więc są w pełni bezpieczne dla małych dzieci. Generalnie wszystkie produkty tej firmy, które możecie kupić w Empiku online, posiadają znak „eco-friendly”, więc bez żadnych obaw możecie kupić je Waszym milusińskim.

4. Naklejki – pomysł na nudę wielorazowego użytku.
Dzieciństwo bez naklejek to nie dzieciństwo. Ja dodatkowo noszę naklejki dla Mai zawsze w torbie i w kryzysowej sytuacji wyciągam, wiedząc, że gdy je zobaczy nastąpi magiczny moment ciszy. Ciekawe naklejki można znaleźć w Empiku. Plansze z naklejkami zawierają ponad 100 naklejek, uwaga! Wielorazowego użytku. Naklejki łatwo schodzą z planszy, więc można bawić się nimi wiele razy. My wybraliśmy dinozaury (TUTAJ), ponieważ po ostatniej naszej wizycie w Dino Parku w Krasiejowie, domyślacie się, że dziewczyny ciągle mówią o jednym. Znam już chyba wszystkie odmiany dinozaurów. Człowiek najwięcej uczy się nie wtedy, gdy chodzi do szkoły, ale wtedy gdy zostaje rodzicem. Też tak sądzisz?

To nasze 4 propozycje, które zawsze będą strzałem w 10 dla 2,3 letniego dziecka. Memory, puzzle, kostki edukacyjne i naklejki. Oczywiście wybór jest ogromny, ale zaprezentowałam Wam te, które można znaleźć na stronie www.empik.com. W sklepie internetowym mają naprawdę ciekawe marki produktów i zabawek dla dzieci w każdym wieku (między innymi polecane często przeze mnie zabawki Fisher-Price) Jak sama widzisz, nie tylko samymi książkami Empik żyje, co mnie cieszy ogromnie, bo co jak co, ale mam do tego sklepu sentyment i naprawdę lubię robić tam zakupy.

I tak sobie pomyślałam, że fajnie by było, gdybyśmy stworzyły listę prezentów dla 2 latka w komentarzach. Myślę, że pomożemy tym niejednej Mamie. Co Ty na to?

Masz fajny pomysł na prezent dla małego dziecka? Koniecznie mi o tym napisz w komentarzu!