O tym, że lubimy czytać, wiecie. Wiele razy pokazywałam Wam, jakie książki trafiają do naszej domowej biblioteczki. Wiele pozycji wypożyczamy też z biblioteki. Uważam, że jak w dzieciństwie rozwinie się zamiłowanie do czytania, tak potem, gdy dzieci dorosną, również chętniej będą czytały, upatrując w tym szczęście, a nie przymus.

Tym razem przybliżę Ci 10 tytułów, które w ostatnim czasie znalazły się w naszym domu. I są czytane najczęściej do poduszki, w tym jedna nowość, którą dopiero rozpoczniemy. Mam nadzieję, że odnajdziesz wśród nich książki, które skradną również Wasze serca.

11 TOP książek dla DZIECI, które warto przeczytać.

 1. Kot Kocisław i jego ludzieWydawnictwo Tekturka – o kocie, który zna wszystkie tajemnice swoich bliskich. Zabawna opowieść, o kocie, który jak sam mówi „też ma uczucia”.
 2. Jestem dzieckiem książek – Wydawnictwo Tekturka – o małej dziewczynce przemierzającej świat w poszukiwaniu bajkowych przygód. Książka jest pięknie wydana, a jej atutem są z pewnością wspaniałe ilustracje. Po lekturze zdecydowanie rozbudzicie w dziecku ochotę na czytanie.
 3. Celestynka – wydawnictwo Tekturka – o zapałce, która marzy o karierze… Brzmi intrygująco?
 4. Malala i jej czarodziejski ołówek – Wydawnictwo Tekturka – prawdziwa historia dziewczynki, która marzyła o lepszym świecie.
 5. 7 nawyków szczęśliwego dziecka Wydawnictwo ZNAK – o tym, że wystarczy przeczytać wspólnie z dzieckiem 7 prostych historii, by nauczyć je dobrych nawyków, takich jak organizowanie czasu, określenie celu działania lub współpracy z innymi. Książka pomaga zrozumieć jak być dobrymi przyjaciółmi i co robić gdy pojawiają się niespodziewane kłopoty.
 6. Miś zwany Paddington – Wydawnictwo ZNAK – dla wszystkich fanów słodkiego Misia. Dziewczynki wciąż lubią słuchać jego historii, bo kto jak kto, ale Paddington wyjątkowo uczy tolerancji, uprzejmości i wytrwałości w dążeniu do celu.
 7. Marcelek – Wydawnictwo ZNAK – o historii dwóch chłopców, którzy spotkali się i… no właśnie. Uniwersalna opowieść o przyjaźni napisana i zilustrowana przez Jeana Sempego, mająca już 50 lat i od lat zachwycająca francuskie dzieci.
 8. Dom na górzeWydawnictwo Wilga – opowieść o małej dziewczynce Yasmeen, która w dżungli znalazła niedźwiadka, a potem… Piękna bajka o tym, że warto mieć otwarte serce.
 9. Zaginiona księgarnia -Wydawnictwo Wilga – i znów opowieść o tym, jaką rolę pełnią w naszym życiu książki.
 10. Moja wspaniała przyjaciółka – wydawnictwo Wilga – o dwóch dziewczynkach, które są zupełnie inne, a jednak się przyjaźnią. Któregoś razu jednak przestają być przyjaciółkami… Jak zakończy się ich historia?
 11. Wielki dzień małej Króliczki – Wydawnictwo Wilga – o tym, że nawet najdrobniejsze gesty dobroci mogą zrobić wielką różnicę. Wzruszająca opowieść o bezinteresownym wspieraniu. Wiki i Maja ją uwielbiają.

 

To nasze nowości. Mam nadzieję, że Was zainspiruję.
Chętnie też posłucham o Waszych ulubionych książkach dla dzieci!