Macierzyństwo to ciężka praca. Piękna, ale ciężka. Bywają łzy bezradności, które próbuję tuszować pod popołudniowym makijażem. Są momenty, kiedy mam dość. Kiedy nie wiem, jak się zebrać… jak ogarnąć, poukładać, posklejać. Wtedy przeglądam idealny Instagram i pytam sama siebie – skąd One wszystkie biorą na to czas i możliwości?

Czasem zrezygnowana, mam ochotę zamknąć się w łazience i udawać, że zniknęłam. Czasem to robię. Nie ulegam głośnemu pukaniu, że akurat teraz chcą siku. Nie chciały minutę temu, to poczekają. Mama musi ochłonąć.

I w końcu wychodzę. Osuszam łzy i idę dalej. Z miłości do córek i dumy z tego, że je mam. |
Ale powiem Wam szczerze. Bez względu na dzień… lepszy czy gorszy… tych 10 zdań… prostych słów, każdy czytam codziennie, mając je na kartce, sprawia, że czuję się lepiej.

A teraz usłysz je ode mnie.

  1. „ Wykonujesz świetną robotę” – zawsze i wszędzie!
  2. „ Wszystko, czego potrzebują twoje dzieci, to to, żebyś je kochała”.

Kiedy masz ciężki dzień, nie martw się, jeśli dajesz im za dużo bajek lub za mało warzyw. Przypomnij sobie, że kochasz je całym sercem – a czasem to przypomnienie wystarczy.

  1. „ Radzisz sobie lepiej, niż ci się wydaje”.

Skoncentruj na tym, co robisz, a nie na tym, co czujesz, że nie robisz.

  1. „ W porządku, jeśli czujesz, że nie dajesz rady”.

Zdarza się najlepszym!

  1. „ Nikt nie jest tak doskonały, jak to się wydaje w mediach społecznościowych”.

Pamiętaj. To, że nie widzimy, by inni mieli kiepskie chwile, nie oznacza, że ​​się nie zdarzają.

  1. „ Potrzebujesz przerwy. Poproś o nią”

Oderwanie się od dzieci pozwoli ci wrócić do nich z lepszą zdolnością do zapewnienia im tego, czego potrzebują. Nie bój się prosić o pomoc i rób sobie zawsze przerwę, kiedy czujesz, że musisz ją zrobić.

  1. „ W porządku, jeśli nie„ kochasz każdej chwili macierzyństwa”.”

Nigdy nie uwielbiałam nieprzespanych nocy i chwil, w których moja córka patrzy mi prosto w oczy i robi dokładnie to, co jej powiedziałam, żeby nie robiła. Nie czyni to ze mnie złej mamy. To czyni ze mnie człowieka.

  1. „ Nie jesteś sama”.

Jedną z najlepszych rzeczy w macierzyństwie jest to, że istnieje społeczność Mam, które czują dokładnie to samo, prawda?

  1. „ Ufaj swojemu instynktowi”.

Istnieje tak wiele sprzecznych opinii na temat tego, co powinniśmy, a czego nie powinniśmy robić, jeśli chodzi o wychowanie naszych dzieci. I choć wiele z tych opinii opiera się na badaniach, żadna z nich nie opiera się na twoim dziecku. Znasz swoje dziecko lepiej niż jakikolwiek ekspert czy specjalista.

  1. „ Jesteś najlepszym rodzicem, którego potrzebuje twoje dziecko”.

Dzisiaj moja córka na placu zabaw szukała mnie. Kiedy mnie zobaczyła, uśmiechnęła się. Nie szukała idealnego rodzica. Szukał swojej mamy. Rozumiesz?

Droga Mamo!

Jesteś najlepszą Mamą dla swoich dzieci. Nadal nie wierzysz? Przypomnij sobie zatem o wszystkich cudownych rzeczach, które robisz dla nich i o tym, jak ważne jest, abyś była w ich życiu. Wystarczy sama obecność. Bez nowych zabawek i markowych ciuchów.
Nie musisz słyszeć każdego dnia tych słów, bo być może tak jak ja, ciągniesz ten wózek samodzielnie i zwyczajnie nie masz nikogo, kto Ci powie, że robisz dobrą robotę. A
le możesz je przeczytać. A jeśli znasz kogoś, komu właśnie dziś potrzebne są one potrzebne – udostępnij ten wpis… na lepszy tydzień!